Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vánoční afrodiziakum? Ryba a řízek

Zdroj: Profimedia.cz

Abyste partnera trochu povzbudila, nepotřebujete k tomu španělské mušky. Stačí jen vybrat pár dobrot z vánoční tabule.

Co letí ve světě

Než se dostaneme k nám, podívejme se letmo do světa. V Číně je známým a oblíbeným afrodisiakem mořská okurka, které se přisuzují nevšední erotické účinky. Známá je také housenice čínská, nebo chcete-li »afrodisiakum čínských císařů«. Jde o zázračnou houbu, která roste v tibetských horách a údajně přispívá ke zlepšení sexuálního výkonu.V Bulharsku zase konzumují rostlinu s názvem Tribulus Terrestris, která obsahuje steroidní saponiny zvyšující hladinu testosteronu.

V Japonsku si milovníci pochutnávají na velrybím mase. Rusové strouhají paroží, které používají nejen jako afrodiziakum, ale také jako léčivo. V některých kulturách lidé věří tomu, že když snědí zvířecí genitálie, tak do nich přejde síla. Jinde zase na slunci suší pavouky, aby je pak rozmělnili a přimíchali do nápoje lásky…

Vyzkoušejte rybu

Vy ale nemusíte nikam jezdit, abyste si okořenili milostný život. Stačí se rozhlédnout po sváteční tabuli. Věděla jste, že rybímu masu jsou přisuzovány afrodisiakální účinky? I když úplně nejlepší je údajně úhoř a výborná je také ploutev ze žraloka, ani vánoční kapr není k zahození. A samozřejmě, že nesmíme zapomenut na všem tak dobře známé ústřice a ostatní mořské plody.

Zdroj: Profimedia.cz

Afrodiziakum? Řízek!

Možná jste ani netušila, že běžné červené maso obsahuje zinek, který zvyšuje sexuální touhu a plodnost a používá se i při léčbě impotence! A tak když si dáte na Štěpána vepřový řízek, děláte tím něco i pro sexuální apetit! Nepodceňujte ani sýry, které obsahují hodně vápníku. Vápník totiž není důležitý jen pro stavbu kostí, ale také příznivě ovlivňuje erekci.

Vánočka s medem

Pokud chcete svou drahou polovičku příjemně povzbudit do nového dne, nachystejte mu na vánoční snídani vánočku s medem a na pití čaj – samozřejmě slazený medem. Právě med totiž patří mezi další přírodní afrodiziaka! Kromě toho příznivě působí proti napětí či stresu a má řadu dalších skvělých vlastností.

Vánoční svačinka pro povzbuzení

Pokud máte rádi ovoce, dejte si na zvýšení sexuální touhy pomeranče, kiwi, datle, ananas, piniové oříšky a jahody. Ovoce si můžete naservírovat místo cukroví a pomalu je ujídat během sledování pohádek. Se šampaňským je to přeci skvělá kombinace! Ze zeleniny zkuste celer, který obsahuje mužský hormon androsteron. Mrkev je prý zase dobrá pro ženy. No a nesmíme zapomenout ani na petržel, která má vliv na stah svalových vláken, dále na česnek, cibuli nebo řeřichu. A připomeňme také dobře známou čokoládu, jejímž pozitivním účinkům věřili už Majové a Aztékové. Ale pozor – všeho s mírou.

  Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Čaj Don Juan

Afrodiziakální účinky dobrého jídla můžete ještě podpořit tím, že drahému naservírujete šálek dobrého čaje. Ideálním je směs s názvem Don Juan. Obsahuje zelený čaj, listy damiany, kousky guarany, ženšenu, čokolády a pomerančové kůry, květy bodláku a pomerančovníku a modré květy sléze.

Cena: 105 Kč (zlasky.cz)

 

Cukroví se skořicí

Pokud přemýšlíte, jaký kousek vánočního cukroví by byl zároveň skvělým afrodiziakem, zvolte některé s pořádnou dávkou skořice. Látky v ní obsažené totiž nejen zlepšují náladu, ale také povzbuzují tělo a mysl…

Na muže musíte chytře

Pokud žijete s partnerem už delší dobu, určitě jste přišla minimálně na dvě věci. Tak za prvé, hladový mužský je protivný. S ním si moc neužijete. Nakrmený mužský je příjemný. Na druhou stranu, dávejte pozor, čím ho krmíte. Pokud svému miláčkovi k večeři připravíte jeho oblíbené vepřo, knedlo, zelo, nebude se mu po jídle chtít moc hýbat. Nepřipravujte ale ani nic nápadně zdravého. Mrkví s celerem byste se asi vašemu partnerovi také příliš nezavděčila. Doporučujeme proto spíše nějaký chod, jehož základem je rýže. Zelenina, mořské plody či exotické ovoce dodají energii vám oběma.

Jídlo opepřete!

Pokud chystáte svému drahému nějakou povzbuzující dobrotu, nezapomeňte ji pořádně opepřit. Vědci totiž přišli na to, že pepř stimuluje krevní oběh, dodává energii a zvyšuje citlivost na podněty. Díky tomu se dodává i do nápojů lásky!

Zdroj: Profimedia.cz

Alkohol jen na chuť

Sekt a jahody, to je věrná pomůcka mnoha svůdníků. Dobré víno dokáže přinést uvolnění a příjemnou atmosféru, která přímo vybízí k milostným hrátkám. Víno je rozhodně lepší než pivo. Po něm totiž většinou hrozí, že se váš protějšek natáhne na gauč a spokojeně usne. Ženy a dívky si s oblibou vychutnávají míchané drinky. Mojito, Piňa Colada a další. Ovocné drinky s přídavkem alkoholu nejenže navodí pocit euforie, ale také příjemně osvěží. S alkoholem byste to ale neměla přehánět, nadměrná konzumace má spíše otupující účinky.

Dobré jídlo je základ

Tak vzhůru do vaření a experimentování! Když připravíte dobré jídlo, rozhodně tím nic nezkazíte. V případě, že selže jako afrodisiakum, tak si aspoň pochutnáte. Nechce se vám nic extra vařit? Bojíte se v kuchyni příliš experimentovat? Tak zkuste jahody se šlehačkou (či sektem) nebo vyberte dobrou zmrzlinu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU