Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vanda: Podvedla jsem muže. Výčitky nemám, zůstalo to v rodině

Rodinné vztahy
Rodinné vztahy
Zdroj: Shutterstock
Rodinné vztahy

Rodinné vztahy nás provází celý život. Některé jsou napjaté, jiné uvolněné a přátelské. Stačí maličkost, aby se roztříštily na tisíc kousků jako rozbité zrcadlo. A jen těžko se lepí dohromady.

Milenecký poměr nesvědčí žádnému vztahu. Jak se vypořádat se třetí osobou, která zasahuje do vašeho života? Návod, jak ze situace vybruslit bez úhony, najdete v galerii!

Co je v domě

Mnoho žen by taková odbočka z manželství rozdrtila na prach a spěla by k rozvodu. I když po pouhých šesti letech po boku milovaného muže už nemám čistý štít, změny nejsou v plánu. Výčitky z nevěry se nedostavily. Jen jsem si vzala to, co mi ve vztahu chybělo. Navíc jsem byla tak "slušná", abych nehledala v cizích vodách, ale vše jsem udržela pod pokličkou jedné domácnosti. Bohužel mám strach, že moje nejbližší okolí by bylo mnohem víc svázáné předsudky. A tak mlčím, pokukuji a hraji si na spokojenou rodinku bez poskvrnky.

Mezi svými

Možná budu znít jako největší pokrytec, ale mám toho nejbáječnějšího muže pod sluncem. Je zábavný, pracovitý, romantický, skvělý otec i parťák do života. Žijeme s jeho rodiči ve dvougenerační vilce na kraji lázeňského města. O děti se pravidelně stará tchyně, dům udržuje v kondici tchán. Máme pohodový život, který by nám mohli mnozí právem závidět. Bohužel každý den moje touha po starších mužích sílí. A to je fakt, se kterým si Ondřej neporadí. Vždycky mi imponovali a měli v mém srdci místo, ale nedokázala jsem takový vztah navázat a předstoupit s o generaci starším amantem před rodinu.

Ondřejův otec patřil mezi ty muže, kteří zrají. Neměl pivní pupek, vykotlané zuby ani pleš. Měl přehled, byl šikovný, úspěšný a pro svou rodinu by dýchal. I když jeho žena byla královnou všech hysterek a z jeho výdělku poctivě ukrajovala, měl ji upřímně rád. Dva fungující páry pod jednou střechou ale skrývaly víc tajemství a kostlivců než by se mohlo na první pohled zdát.

Problém? Ne!

Stačil jeden hektický den, který jsme zakončili společně nad sklenkou vína. Povídali jsme si dlouho do noci a porozumění mezi mnou a tchánem bylo čím dál hmatatelnější. O tři dny později jsme ho zpečetili v posteli. Nebylo to čiré bláznovství a hazard se vztahy, oba jsme moc dobře věděli, co se děje a jak moc jsme oba za své jednání zodpovědní. Přesto mezi nás nevstoupilo nic, co by nám zabránilo v našem počínání. Jednou, dvakrát, pravidelně.

Na férovku

Nová rovina rodinných vztahů mi plně vyhovovala. Nepokukovali jsme po sobě, neměli trapné narážky, nechoval se jako mlsný kocour a já jako omámená koketa. Vše probíhalo tajně, pozdě v noci a za zamčenými dveřmi. Až jednou, když ho přepadla melancholická nálada, se mě zeptal: "Nemáš vůči Ondřejovi výčitky?" "Ne. Zůstává to přece v rodině." Pobaveně si promnul knírek a souhlasně pokýval.

A tak spím se svým tchánem, chlácholím své dávné touhy a platím za nevěrnici se svatozáří. Nemohu ani s jistotou říct, bylo-li by mi proti srsti, kdyby se o našem poměru manžel dozvěděl. Vím, že by takovou podpásovku nerozdýchal. Ale v mých očích by to byl jen malicherný hnidopich, který si neumí rozšířit obzory a žít na volné noze. Na druhou stranu mě už několikrát přepadla myšlenka, jak bych se zachovala, když by si Ondřej půjčoval pro dovádění moji matku?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky