Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Toužíte po orgasmu? Naučte se pár snadných vět!

Toužíte po orgasmu? Naučte se pár snadných vět!
Toužíte po orgasmu? Naučte se pár snadných vět!
Zdroj: Thinstock

Už vás asi také napadlo při střetu s nevrlým kolegou nebo kolegyní si pomyslet něco o tom, že asi nemá doma tolik lásky, kolik by si přál či přála, a teď si svůj vztek vybíjí na vás? Ano, něco na tom bude. Lidem, kteří nemají dostatek dotýkání, hlazení, zkrátka lásky, chybí hormon štěstí oxytocin.

Když se vzájemně dotýkáme, hladíme a laskáme, vylučuje se oxytocin a my ženy nejen zněžníme, ale také objektivně zkrásníme. Takže nás potěší nejen sex, ale také pohled do zrcadla po něm. O důvod víc mít orgasmus co nejčastěji a v posteli zapomenout i na číslo vlastních bot.

Problém číslo jedna: Umět vypnout

Mít ‘prázdnou‘ hlavu je ale jedna z nejtěžších věcí, pro ženy obzvlášť. Jenže bez ní se amygdala nevypne – a k orgasmu nedojde. Amygdala funguje jako primární sídlo emocí a poplašný systém. Vyhodnotí-li třeba, že je příliš velké ticho, mozek místo na sex myslí na to, jestli je dítě v pořádku. A je po sexu.

Nejlepším vypínačem je právě fyzická blízkost a dlouhá předehra. Tu my ženy nepotřebujeme proto, abychom vůbec orgasmu dosáhly, ale proto, aby se vyplavilo co nejvíce oxytocinu a všechny kontrolní mechanismy, včetně těch poplašných, se vypnuly. Když to za vás neudělá partner, musíte vy sama. Dotýkejte se ho často a objímejte ještě častěji.

Problém číslo dvě: Sebevědomí

Amygdala je proti němu hotový břídil. Nízké sebevědomí vede vždy k tomu jedinému: sexu bez vášně a erotiky. Odbornicí na něj je americká spisovatelka Olivia St. Claire, autorka bestselleru ‘203 způsobů, jak rozvášnit muže v posteli‘. Tvrdí, že nejpřitažlivější na ženě je právě její sebevědomí. „Sebevědomá žena přitahuje muže jako magnet. Nepamatují si, kolik měla v pase, ale jak se nesla.“

A je toho víc, co by si každá z nás měla vzít k srdci. Už proto, že Olivii je přes padesát, svou životní lásku poznala až po čtyřicítce a vypadá tak na pětatřicet.

Co si říkat pro dobrý sex

„Když se budu cítit sexy, budu sexy!”

„Zasejte do mozku erotické představy a budete sklízet erotickou úrodu,“ vysvětluje spisovatelka Olivia St. Claire.

„Jiný než ty není!“

Nejpřímější cestou k mužskému libidu je soustředit pozornost jen a jen na partnera. Zapomenout na včerejší hádku, na nákupní seznam i na zítřejší poradu.
„Když zapomenete na sebe, zjistíte, že zcela automaticky děláte úžasné provokativní věci a že vás to baví jako nikdy a jeho taky,“ tvrdí Olivie.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky