Tohle nemohlo fungovat: Bizarní rady, které dávaly matky dcerám před sto lety

Prohlédněte si všechny fotografie (17)

Je naprosto neskutečné, že ještě na počátku 20. stoletá lidé věřili v něco tak absurdního, jako že pohlaví dítěte může být ovlivněno směrem větru, který fouká při jeho početí, nebo že líný manžel plodí ošklivé děti. Ale v době vládnutí královny Viktorie tyto bizarnosti skutečně platily za obecnou pravdu a dokonce je propagovali i renomovaní lékaři.

Jako viktoriánská epocha se označuje doba vlády královny Viktorie (1837 - 1901). Pokroková panovnice stabilizovala zemi a zrealizovala množství prospěšných reforem, které vedly k prosperitě, ekonomickému růstu a celkovému rozvoji Spojeného království. Od počátku 19. století začala vznikat po Evropě ženská emancipační hnutí. Ve Spojeném království jim však pšenka příliš nekvetla. Snaha o zrovnoprávnění žen zde narazila na předsudky tradiční společnosti. Královna Viktorie byla sama velmi konzervativní a prudérní dáma. Až na samém sklonku její vlády se prosadily tzv. sufražetky, radikální bojovnice za ženská práva. Jejich úsilí vyvrcholilo až v roce 1928, kdy ženy dosáhly plného volebního práva. 

Tanec a klusání na koni coby kontracepce

Pokud žena nechce otěhotnět, pak existuje několik jednoduchých opatření. Po splnění manželských povinností musí dáma po dobu několika minut tančit po místnosti pořádného dupáka. Ovšem pokud chce mít jistotu, tak musí druhý den nasednout na koníka a pěkně se proklusat po nerovné cestě.

Nekašlat, nekýchat

Za těchto politovánihodných časů lidé rovněž věřili, že po aktu lásky je nutné zachovávat určitá pravidla. Důvodem byla opět kontracepce. Aby se dámy vyvarovaly početí, tak měli po milování zakázáno mluvit, kašlat, nebo dokonce i kýchat.

Masturbace zastavuje růst a způsobuje šílenství

Sebeuspokojování může být dle tehdejších norem velmi nebezpečné, protože se věřilo, že tato praktika zamezuje nejen růstu co do výšky, ale i vývoji orgánů (např. i mozku), což může vést až k šílenství. A navíc prý může onanie vyvolat u mužů impotenci a nemohou tak plnit manželské povinnosti.

Dietou proti chuti

Aby lidé potalčili chutě na milování či masturbaci, měli by se vyvarovat konzumaci chutných jídel, která podporují tyto choutky. Dle Fern Riddella, který napsal průvodce touto problematikou, se lidé, aby potlačili svůj sexuální apetit, mají vystříhat následujících pochutin: hořčice, pepře, masových omáček, piva, vína, jablečného moštu a tabáku.

Další prevence proti masturbaci

Pokud by vám nestačila dieta a obava ze zakrslého růstu, tak je tu ještě jedna rada od Henryho Hanchetta určená především pro rodiče mladých dětí. Celý den je nuťte být hodně aktivní a co nejvíce si hrát, aby se pořádně vyčerpali a večer je pak ani nenapadne na sebe sahat, protože hned usnou. Toto platilo především pro chlapce, protože u dívek se věřilo, že žádný takový apetit nemají. Takže pokud by pubescentky podlehly kouzlu sebeuspokojení, tak se to na nich hned pozná, protože budou naprosto nepříčetné.

Flirtováním k pohlavní nemoci

Henry Hanchet nenaváděl jen k zákazu masturbace, ale měl i osvícenecké názory. Například ve svých dílech uváděl, že není důvod stydět se za své pohlavní orgány a lidé by o pohlavním styku měli vědět co nejvíce. Není podle něj tedy ostuda mít něco, díky čemu stvoříte život, ale ostudné je, pokud ženy využívají své přednosti, aby muže navnadily. To prý totiž vede k tomu, že muži kvůli úlevě navštíví veřejný dům a mohou tam chytit kdovíjakou pohlavní nemoc.

Co najméně lásky v manželství

Dle oblíbených průvodců pro nevěsty by měly mladé dámy v manželství nejvíce dbát na to, aby s mužem co možná nejvíce nespaly. Mají tedy samy zařídit, aby nedošlo ke styku příliš často a z manželství se nestaly sexuální orgie. Ideálně nedávat, když už dát, tak s nechutí. Jak toho dosáhnout? Předstírat nemoc, ospalost či migrénu a nebo s ním vyvolat hádku hodinku před odchodem do postele.

Akt jedině ve tmě

Když už tedy dojde k těmto hrátkám, tak jedině v naprosté tmě. Důvodů je hned několik. Muž se totiž může totiž při pokusu najít manželku v posteli v sešeřelé místnosti zranit, což je pro ni ideální výmluva, proč nic nedělat. Tím dalším, pak je možnost nařknout ho, že je vzrušený, což zřejmě pramení z onanování v mládí a díky tomu mu upřít styk z důvodu vzájemného uspokojení. Žena by tedy neměla manžela ve tmě do postele navádět, aby si nemysleli, že je žádostivá. I pro muže je však milování ve tmě ideální. To, aby neviděli své ošklivé protějšky.

Polibek od manžela, přemýšlejte o úniku

Když vám chce manžel políbit ručku, sevřete ji v pěst. Když vám zvedne sukni, vraťte ji na místo a vymluvte se na nutkavou potřebu si odskočit. Jenže, někdy se pohlavní styk upřít nedá, tak jak to udělat, aby ho vyžadoval co nejméně. Po akci zaplavte manžela nutnostmi, co má další den udělat. Musí to být maličkosti, ale musí jich být hodně. Muž chce mít po aktu chvíli klidu, když ho zavalíte těmito požadavky, tak si šeredně rozmyslí, toto ještě někdy absolvovat.

Líní manželé, ošklivé děti

Jak zničit budoucnost svým dětem? Přece žít ve svazku bez opravdové lásky. Protože z takového manželství se rodí velmi špatně, kysele vypadající a bezduší potomci. Ty páry, které by rády počaly hezké děti, by měli být při milování hodně aktivní. Čím línější budou partneři v posteli, tím ošklivější děti se jim narodí. Styk nesmí být proveden v polospánku či ospalosti, nebo s malým nasazením.

Hlavně to nedělejte na schodišti

Proč, řeknete si... Protože pokud je vykonáván milostný akt vedoucí k početí dítěte na schodech, tak se ženě s největší pravděpodobností narodí dítě s pokřiveným tělem a nebo intelektem. A to nikdo rozhodně nechce.

Pozor na vítr!

Opět hodně bizardní viktoriánská moudrost, co se početí týče. Rodiče by si totiž při vykonávání milostného aktu měli zjistit, odkud zrovna fouká. Když totiž vane od severu, tak bude dítě silnější a temperamentnější, než když vítr fouká od východu. Co se týká jižních a západních větrů, o nich poučka nic neříká...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky