Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Těmto bláznivým faktům o lásce neuvěříte!

Těmto bláznivým faktům o lásce neuvěříte!
Těmto bláznivým faktům o lásce neuvěříte!
Zdroj: Thinkstockphotos.com

O lásce nemusíte přemýšlet, poznáte ji totiž hned.

Pokud se vám líbí hlas potenciálního partnera, raději vezměte nohy na ramena – je to totiž pěkný proutník. Tato a další zajímavá fakta vyplynula z poněkud bláznivých vědeckých výzkumů.

1. Pár jako bratr a sestra

Určitě jste již viděla pár, v němž muž i žena vypadají, jako by si z oka vypadli. Samozřejmě ale nejde o rodinné příslušníky. A důvod? Vědci z Liverpoolu zjistili, že lidský mozek dává přednost podobně vypadajícím tvářím. Z výzkumu, který podnikli s 200 dobrovolníky, totiž vyplynulo, že lidé z promítaných fotek řady tváří jako atraktivní přednostně označili ty, které měly jim podobné rysy.

2. Dívejte se mužům do očí

Nová americká studie přišla se zajímavým výsledkem – žena prý působí mnohem atraktivněji, když se ve chvíli, kdy vejde do místnosti, zadívá přímo na nějakého muže, a to rovnou do očí. Ty dámy, které oční kontakt vynechají, jsou prý méně žádoucí. Takže rada zní – neklopte oči a hlavu vzhůru.

3. Je to láska? Víte to hned.

Další zajímavý výzkum provedli v Pensylvánii. Dokázali totiž, že to, zda o sebe muž a žena budou mít zájem, vědí hned po prvním kontaktu a vůbec nepotřebují čas, aby se poznali. Po studii s 10 000 páry došli k závěru, že většinu lidí zajímá první dojem a další základní faktory, jako je věk, výška a celková atraktivita. Naopak věci, které by dotyčné zajímat měly, jako je vzdělání, příjem nebo náboženství, hrály pramalou roli.

4. Atraktivní hlas – nechvalná minulost

Ve vztahu k lásce se dá zkoumat opravdu všechno – to potvrdil tým z Albanské univerzity. Přemýšleli totiž nad tím, zda má hlas vztah k sexuální minulosti, a zjistili, že ano, a to v nemalé míře. Když více než 150 lidem pustili hlasy neznámých lidí, ukázalo se, že jako nejatraktivnější jim zněly u těch, kteří začínali se sexem brzo, střídali partnery jak ponožky a zažili opravdu hodně sexuálních dobrodružství. Pokud tedy chcete slušeného partnera, nesmí vám jeho hlas znít příliš atraktivně – to je názor odborníků. Naopak od mužů s přitažlivým hlasem raději dejte ruce pryč.

5. Nevěra může být v genech

Někteří muži prý za nevěru opravdu nemohou – mají ji totiž v genech. Alespoň to tvrdí jeden londýnský lékař. Provedl výzkum na dvojčatech, který ukázal, že pokud je jedno nevěrné, druhé ho bude z 55 % rychle následovat.

6. Potvrzeno: Láska je slepá

O tom, že láska je slepá, prý už není pochyb. Za vším totiž stojí hormony. Zamilovanému člověku se do těla vyplavuje serotonin, který způsobuje onu posedlost láskou. Další je kortisol, který dotyčnému zvedá tlak a způsobuje, že nemůže spát. Pochody v mozku pak způsobují, že rozumné úsudky jsou potlačeny a odtud pramení i fakt, že láska je prostě slepá.

7. Červenání je nejlepší

Červenáte se, když vám muž udělá nějaký kompliment? Tak to si můžete gratulovat. Podle britských vědců je to totiž to nejlepší pro seznámení. Výzkumy sice zatím provedli jen na opicích, ale ty dokázaly, že primáti dávají přednost partnerům s červenými tvářemi. A to samé prý funguje i u lidí, tvrdí odborníci.

8. Jste při těle? Dejte si rande nalačno!

Pokud máte nějaké to kilo navíc a chystáte se na první rande, rozhodně se se svým objektem setkejte před jídlem. Je totiž vědecky potvrzeno, že hladoví muži dávají přednost silnějším ženám než ti, kteří jsou po jídle.

KAFE.cz zjistilo:

Další zajímavosti o lásce

  • Při líbání naklání většina lidí hlavu napravo, a to plných 65 %.
  • Muži, kteří svou partnerku políbí po ránu, žijí údajně o pět let déle než ti, kteří to nedělají. Jak je to s ženami, výzkumy neuvádějí.
  • Podle jedné matematické teorie bychom měli potkat dvanáct mužů, než se setkáme s tím pravým, s nímž dle výpočtů máme naději zažít delší vztah.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Získejte díky našim tipům charisma!

Získejte díky našim tipům charisma!

Když se o někom řekne, že má charisma, už to "něco" znamená! Co ale konkrétně je to "něco"? Dali jsme dohromady několik typů chování, které, když si…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU