Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Svatební dorty 2019, které uchvátí hosty a zároveň budou všem chutnat

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (40)

Jistě budete souhlasit, že vrcholem každé svatby je odhalení, jaké šaty zvolila nevěsta a pak, jaký dort ozdobí svatební tabuli. Které svatební šaty jsou letos v kurzu, jsme vás už informovali. Teď jsme se zaměřili na svatební dorty. A věřte nám, bude vám z té krásy hlava kolem.

V galerii najdete skvosty, které vás určitě nenechají v klidu a je úplně jedno, jestli aktuálně plánujete svou svatbu či nikoliv. Minimálně se cestou z práce budete muset stavit v cukrárně…

Nádhera, že?

Pokud ale přece jen plánujete zpečetit vztah sňatkem, bude pro vás náš výběr určitě ideální inspirací. V galerii najdete dorty zdobené pravými květy, ale také květy jedlými, které jsou od těch pravých k nerozeznání. Zajímavostí je, že aktuálními trendy barvami jsou kromě tradiční bílé, zlaté a stříbrné také vínová, královsky modrá a dokonce i černá. Co se zdobení dortů týče, stále jsou velkým hitem tzv. naháči, u kterých jsou přiznaná jednotlivá patra a dort je místo krémem ozdoben třeba ovocem. Krásně vypadá také mramorování, nebo ztvárněné výjevy ze života novomanželů. 

A pozor! Krájení svatebního dortu je jedním ze svatebních zvyků – novomanželé používají společně jeden nůž a dort společně nakrojí. Nikdo ze svatebčanů nesmí dort odmítnout!

A pokud si na to troufáte, tak tady máte návod na to, jak si vytvořit vlastní svatební dort:

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky