Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Svatební cesta? Pořádný »odvaz«

Zdroj: Profimedia.cz

Svatebních příprav už máte plné zuby a vše byste už měli nejraději za sebou. I svatební cestu. A co takhle zkusit nějakou netradiční?

Utečte jim!

Těch z nás, kteří si svou vlastní svatbu opravdu užili, je asi menšina. Nejvíc to umíme roztočit na svatbě svých nejbližších přátel nebo sourozenců, kdy se na jednu stranu dokážeme plně vcítit do výjimečnosti okamžiku, ale na druhou stranu nám »společenský tlak« nebrání se pořádně se odvázat. Vlastní svatba však s sebou vždy nese menší či větší dávku stresu. Celý den jste pod drobnohledem (a objektivy) celého zástupu svatebčanů. Jste-li rození puntičkáři a chcete mít vše opravdu dokonalé, pravděpodobně žijete svatebním stresem již několik týdnů a možná vám začíná být pomalu jasné, že ta svatební cesta není přežitek z minulého století, ale rozumná věc. Docela dobře si na ní totiž odpočinete.

Nevítaní společníci

Konečně to máte za sebou. Vše jste dokonce zvládli na jedničku! Nyní nastává ta pravá euforie – kýžené uvolnění, které s sebou někdy u citlivých osob mnohdy přináší nevítané společníky ve formě propuknutí delší dobu potlačovaných chorob – oblíbené jsou zejména opary, virózy, ale třeba i bolesti zad. Patříte-li mezi takové jedince, neodjíždějte na líbánky ihned ze svatebního veselí, ale dejte si klidně týden pauzu. A hlavně, na svatební cestě neřešte nahromaděné problémy, ať jednou nevzpomínáte na to, jak jste do kuropění místo vášnivého milování řešili, jestli mít novou koupelnu růžovou nebo modrou, načež jste spolu druhý den nepromluvili ani slovo. Abyste hned neměli tichou domácnost, věnujte pozornost výběru. Nemusíte přece jezdit tam, kam všichni. Co třeba nějaký »odvaz«?

Cesta k moři? Ani omylem!

Cesta k moři? Co je to za blbost, říkáte si… A máte pravdu! Proč nejet klidně na týden na vodu, nebo s kufrem knih na chatu ke Třeboni, když víte, že vám tam bude stoprocentně lépe, než při rožnění na pláži. V případě, že se hrozíte, že vám vaši rodiče v dobré víře nadělí ten nejúžasnější dárek v podobě leteckého zájezdu Mallorku, na rovinu jim řekněte, že se svým drahým nechcete hned po týdnu rozvádět a ať vám radši přispějí na cestování podle vaší chuti. Jestliže vaší svatební cestu bude zajišťovat cestovní kancelář, informujte ji o tom, že jde o líbánky. Mnoho cestovních kanceláří totiž novomanželům poskytuje slevy! Kam se tedy vypravit, když moře není to pravé? Čtěte naše tipy a užijte si s partnerem v evropských zábavních parcích!

Tipy Kafe.cz

Disneyland (Paříž)

Zapomeňte na tradiční zájezdy k moři či na hory. Nahromaděný stres totiž skvěle odreagujete v zábavních parcích! Že jsou jen pro děti? Omyl! Právě dospělí si v něm užijí mnohem větší zábavu. Na některé atrakce se totiž nedostane nikdo do výšky 150 cm. Cesta z Prahy do Paříže vám letadlem zabere jen dvě hodiny, a tak se dřív než se nadějete, můžete projíždět mezi piráty, navštívit obrovský strašidelný hrad, nebo si vyletět na měsíc. Celodenní vstupenka vás dle období vyjde cca na 40 EUR. A návštěvu parku navíc můžete spojit s romantickou procházkou po Paříži.

Asterixův park (Paříž)

Ještě větší adrenalin můžete zažít v dalším pařížském parku s názvem Asterix. Ano, tipujete správně. Inspirovali jej oblíbené postavičky Asterixe a Obelixe a jejich přátel. Zbožňujete horské dráhy? Pak si tu skutečně užijete. Čeká vás Zeusova pomsta, na které se vám bude tajit dech, anebo obří dráha Goudorix, která popírá všechny zákony přitažlivosti. A když budete mít adrenalinu plné zuby, můžete se jít podívat na skvělou delfíní show. Celodenní vstup vás také vyjde přibližně na 40 EUR.

Legoland (Mnichov)

Zdá se vám Paříž příliš daleko? Pak vyrazte do Německa! Kousíček od Mnichova se nachází další velký zábavní park složený z 50 milionů Lego kostiček. Odtud také pramení jeho název: Legoland. I tady vás čeká asi čtyřicítka atrakcí, včetně vodní horské dráhy. A vstupné? 31,50 EUR na celý den.

 

Jaká byla vaše svatební cesta? Vzpomínáte na ni ráda?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky