Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Slovo chlapa (Miloš): Dítě v posteli mě přivede k šílenství!

Slovo chlapa (Miloš): Dítě v posteli mě přivede k šílenství!
Slovo chlapa (Miloš): Dítě v posteli mě přivede k šílenství!
Zdroj: Thinkstock.com

"Manželka propátrala internet, zjistila, že společné spaní s rodiči dítěti prospívá, a já jsem po půl roce se silami i trpělivostí v koncích," napsal nám do redakce e-mail Miloš. "O sexu ani nemluvě. Když to chci řešit, tak na mě ta moje kouká jako na vraha, že plánuju mrňouska odstrčit."

Miloš (neuvedl žádné podrobnosti ohledně věku a povolání a přál si změnit jméno - což respektujeme), je evidentně ve velké nepohodě. "Manželka by se divila, kdyby viděla, jak to ve mně bublá pokaždé, když si jdeme lehnout. Mám syna hrozně rád, ale tohle přesahuje všechny meze. Když byl úplně maličký, dostal nějakou virózu - Pavlína si ho nastěhovala k nám do postele. To jsem chápal, nebylo mu dobře. Ale teď už je dávno zdravý a jeho postýlka zeje prázdnoutou.

Já se bojím pohnout, abych malého nezalehnul. Znám se, když zaberu, spím jako kámen. V nejlepším případě třikrát za noc kluk křičí, takže se budíme, přes den se pak plížím kanceláří jako stín a tuhle jsem dokonce málem usnul na poradě. Horor zkrátka... O sexu bych se radši ani nezmiňoval. V naší posteli snad už nikdy k žádnému nedojde. I kdybych měl chuť na nějaké hrátky v přítomnosti batolete, tak ani prakticky nevím, jak bych to udělal, když malého probudí sebemenší pohyb. Nedávno se na mě žena obořila, že tak příšerně chrápu, až mu to nedá spát. Chrápu, protože jsem unavený. Příšerně. A k tomu mám ještě pocit, že jsem jako páté kolo u vozu. Že bych se rád vyspal do práce - stačilo by mě nechat spát v obýváku (ale to ne, to se pak straním a neúčastním povinností:-( nebo pomiloval se svou ženou, to teď doma naprosto nikoho nezajímá.

Ptal jsem se kamarádů, jak jsou na tom oni, a objevil, že všichni víceméně stejně. Kromě jednoho, který má dvojčata a ta sice s rodiči v posteli nespí, protože by se tam všichni pořádně nevešli, ale zase se vstává napřeskáčku šestkrát až desetkrát za noc. S Kamilem zase manželka nemluví, protože se odstěhoval spát do obýváku. Jako kdyby nevěděla, že řídí autobus a odpočatý prostě být musí. Zdá se mi, že se všechny ženské po porodu zblázní a nezajímá je už vůbec nic jiného než dítě. Pak ať se ale nediví, když nastanou ve vztahu problémy. U nás už se k nim schyluje."

Souhlasíte s Milošovým postojem? A jak jste doma zařídili spaní dětem vy? Napište do Diskuse k článku nebo na náš FB.

Kafe.cz zjistilo:

Názor proti Milošovi: Odborníci na vývoj dětí vzkazují, že děti by měly spát s rodiči v jedné posteli až do pěti let (jev se nazývá co-sleeping). Jinak se u nich zvyšuje hladina stresového hormonu kortizol. To mimo jiné údajně vede také k větším sklonům tloustnout (jak odhalili odborníci z Kodaňské university).

Názor pro Miloše: Podle výpočtů čerství rodiče přijdou do dvou let věku potomka o čtvrt až půl roku spánku! V průměru spí čtyři hodiny denně, což je velmi málo a nestačí to na "normální" fungování. Zatímco ženy do určité míry chrání před devastačními účinky nedostatku spánku hormony, muži nic takového "k dispozici" od přírody nemají. Vyčerpání pak podle psychologů vede i k vážným partnerským rozkolům.

V rubrice "Slovo chlapa" už je celá řada zajímavých příspěvků. Tak například:

Jáchym - Expřítelkyně porodila mého bratra.

Hynek - Jsem věrný svým paničkám.

David - Druhému porodu jsem se nevyhnul, teď s ní nemůžu spát.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky