Kámasútra

Kámasútra je starověký indický text pojednávající o lidské sexualitě. Jeho název se dá přeložit jako Poučení o rozkoši nebo jako Učebnice lásky (Káma je jméno indického boha milostné touhy a sútra je poučení nebo učebnice). Podle tradice je autorem díla mnich a filosof Vátsjájana, který žil v období Guptovské říše (4.-6. století n l.). Vátsjájana své dílo, určené pro dvořany a bohaté měšťany, vytvořil na základě starších, dnes již nedochovaných erotických příruček. Dílo mělo sloužit jako vážné uvedení do milostného života, čemuž odpovídá jeho suchý až pedantský styl.
Kámasútra se stala základním pilířem erotické literatury a existuje mnoho jejich napodobenin.

Co najdete v Kámasútře

Text je rozdělen do sedmi velkých kapitol, přičemž každá z nich se týká jiného tématu. V celku pak poskytují čtenáři rady týkající se nejen lidského sexuálního chování, ale společenského života a řízení domácnosti.

Úvod - který se zabývá smyslem života, správným zařízením domu, společenským chováním, péčí o tělesnou čistotu a také tím, které ženy jsou vhodné a nevhodné pro určité muže.
Milování - zde jsou popsány typy mužů a žen podle velikosti pohlaví a dále milostná předehra, objetí, polibky, vzdechy a přes osmdesát dva poloh a způsobů používaných při pohlavním styku, neboť podle knihy je tajemstvím kvalitního sexu v co nejčastějším střídání poloh.
Panny - námluvy, dvoření a projevy citů, návod, jak si muž má získat pannu a jak si má panna získat muže, zásnuby a sňatky.
Manželky - o správném chování manželek a spolumanželek a o mnohoženství.
Paní - návody jak svést ženu a jak si uhájit vlastní manželku.
Kuběny - tato část díla pojednává o prostitutkách.
Rady - recepty na nápoje lásky, na prostředky pro zvětšení pyje atp.

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Přečtěte si také: EROTICKÉ prádlo pro KAŽDOU POSTAVU! Tipy najdete ve FOTOGALERII