Diskutujte: Vyzkoušela jste sex na jednu noc?

A vůbec... Víte, jak muže, který by k němu byl ochoten, rozpoznat na první pohled? Podle vědců to skutečně jde. Sklon ke krátkému, nezávaznému sexu máme podle odborníků napsaný ve tváři, a tak si toho, s kým si užijeme krátký románek, prý vybíráme podle výrazu. Muži, kteří jsou pro jednu noc přímo stvoření, mají ostře řezané rysy, hranatou bradu, velký nos a malé oči. Stačí se na ně podívat – a máme jasno. Výběr prý není vůbec náhodný. Přesně to se také stalo Dominice, když hledala partnera přes internetovou seznamku.

"Asi týden jsem si dopisovala s velkým sympaťákem, který relativně hodně naléhal na schůzku. Prý se lidé poznají jedině, když se doopravdy potkají. Bydlím v menším městě, mám vlastní moc hezký malý byt. Pro Mirka nebyl problém přijet za mnou, a tak jsme se jednu sobotu domluvili, že se staví a půjdeme na kafe a prohlédnout si město. Přestože nejsem vůbec zastáncem vztahů na jednu noc, něco se ve mně pohnulo už ve chvíli, kdy vystupoval z auta. Prostě se na mě usmál a já najednou věděla, jak to večer dopadne. Chodit jsme spolu sice nakonec nezačali, ale mám moc hezké vzpomínky na svůj jediný sex na jednu noc. Tedy... Zatím jediný. Už bych se neodvážila přísahat, že mně se to víckrát nestane."

Odborníci nevylučují, že by se z aférky, kterou jste původně oba plánovali jako zpestření, nemohl vyvinout trvalý vztah. Rozhodně se však netrapte, pokud se to nestane.

"Jedno ráno jsem se po trochu divoké párty probudila vedle muže, kterého jsem vůbec neznala," líčí svou zkušenost Sabina. "Byl moc hezký a docela roztomilý, jak tam tak spal. Ale měla jsem před odjezdem na zahraniční stáž, vztah jsem neplánovala. Opatrně jsem odešla, ještě než se vzbudil. Po půl roce jsem se vrátila, je to teprve pár dní. Kdych ho někde potkala teď, asi bych se na kafe pozvat nechala."

Sex na jednu noc není nevěra, myslí si většina Čechů

Podle průzkumů jsou Češi k sexu na jednu noc velice tolerantní, až pětina z nich jej nepovažuje za nevěru. Více než třetina lidí potom bere za běžnou součást života flirt a 16 % lidí toleruje sex po telefonu. A jak je to s líbáním? To promíjí každý desátý… Tady ovšem nastávají podstatné rozdíly mezi muži a ženami. Zatímco muži na polibcích s jinou ženou nevidí nic zas až tak moc závažného, jejich partnerky reagují navýsost žárlivě. Podle odborníků na vztahy je to tím, že ženy si nedokáží představit polibek bez citové zaangažovanosti. Automaticky tedy předpokládají, že jejich partner k dotyčné ženě "něco" cítí.

V kursu jsou atraktivní muži

Vědecké výzkumy se zabývají vším možným, tedy i sexem na jednu noc. A tak Angličané přišli na to, že ženy jsou velmi vybíravé, s kým jdou do postele, plánují-li jen noční povyražení. Vyplynulo to z rozhovorů s 900 studentkami ze Spojených států, Německa a Itálie. Podle nich si ženy vybírají co nejpřitažlivější muže, což souvisí s dobrými geny – dávají přednost těm, kteří by případně mohli zplodit zdravé potomky. Muži v tomto ohledu tak vybíraví nejsou – tedy alespoň podle vědců.

Češky jsou promiskuitní

Podle dalšího z průzkumů, tentokrát celosvětového, jsou Češky velmi promiskuitní – nezávazný sex si totiž dopřávají velmi hojně a o prudérnosti se rozhodně nedá hovořit. Ze čtyřiceti osmi zemí se umístily na čtvrté pozici. Více ochotné experimentovat s náhodnými známostmi jsou už jen Britky, Němky a Nizozemky. Těsně po nás se umístily Australanky, Američanky a Francouzky.

Muži si bokovkou málokdy komplikují život

Příležitostný sex si podle odborníků více užívají muži než ženy. Příroda je pro něj lépe uzpůsobila – jsou totiž schopni reprodukce klidně s větším počtem žen. To však neznamená, že by se ženy krátkým známostem vyhýbaly, platí pro ně však spíše psychologická hlediska – díky nim si totiž mohou dokázat, že nejsou na odpis, ale naopak jsou stále žádoucí a přitažlivé. Užívají si ale méně často – je pro ně totiž důležitější kvalita než kvantita. Obvykle pustí do svého života sex na jednu noc ve chvíli, kdy mají pocit, že stávající vztah nefunguje.

Touha po nevěře sílí s věkem

Touha po nevěře a podvedení partnera prý sílí s věkem. U žen je překvapivě nejsilnější v 45 letech, u mužů dokonce ještě později – kolem 55. roku. Svou roli hraje i vzdělání a místo bydliště. Je totiž prokázané, že ženy s vyššími školami a z velkých měst se nevěry dopouštějí častěji. Není také divu, vždyť podle statistik by svého manžela ihned vyměnila za jiného každá pátá žena…

KAFE.cz zjistilo:

Co si myslíte o sexu na jednu noc?

Lucie (29 let): „Nebráním se tomu. Zatím nemám v plánu se usadit, ale chci si užívat, a tak když se nějaká příležitost namane, proč ne. Měla jsem hodně partnerů, spousta z nich byla ženatých – a byli to ti nejlepší milenci. Mně to nevadí, prostě si užiju a nemíchám do toho city, přestože spousta kamarádek mi to nevěří, když si o tom povídáme.“

Petra (38 let): „Dřív jsem to neřešila, ale od té doby, co jsem vdaná, jsem se k tomu neodhodlala. Chuť by byla, ale mám strach, že mi na to přijde manžel. Ovšem takový nárazový sexík by nebyl od věci. Kdyby byla příležitost, asi bych neodolala. Příští týden jedu na služební cestu zrovna s kolegou, který se mi moc líbí a já jemu. Jak to dopadne, tedy opravdu nevím."

Soňa (52 let): „V životě jsem měla jen dva partnery a nikdy jsem jim nebyla nevěrná. Nebylo proč, měla jsem je ráda, a tak bych jim nezahnula. Ať si každý dělá co chce, ale já osobně jsem proti. Sex na jednu noc podle mě patří do veřejných domů, ne mezi slušné lidi.“