Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Sex: Když to napoprvé nevyjde...

Sex: Když to napoprvé nevyjde...
Sex: Když to napoprvé nevyjde...
Zdroj: Thinstock

Stát se to může každému a podle všeho se to nakonec každému také stane. Předčasná ejakulace může být ojedinělá, ale také bohužel pravidelná. Co s tím?

„Když jsem se s přítelem seznámila, zjistila jsem, že jsem jeho první. Zpočátku jsme měli problém s tím, že se udělal skoro hned. Byl hrozně nervózní a až podruhé za sebou to stálo za to. Jenže ono se to nezlepšilo. Jsme spolu dva roky a je to stále stejné,“ svěřuje se pětadvacetiletá Jitka. „Je hotový dřív, než do mě vůbec vstoupí. Vždycky musíme chvíli počkat a začít znovu, pak už vydrží déle. Ráda bych mu pomohla, ale nevím jak.“

Když sex skončí dřív, než začal

Nedostatek zkušeností, strach, že nebudou dost dobří, ale také stres, únava, hádky mezi partnery, malá frekvence sexu – to jsou jen některé z důvodů, proč vaše milostné dovádění může skončit chvíli poté, co začalo. Znáte to i ze své ložnice? Pak nezoufejte, podle odborníků totiž u většiny mužů není nutná žádná léčba, je však třeba dodržet několik jednoduchých pravidel.

Zdroj: www.Thinkstock.cz

Zajímavost KAFE.cz:

  • Podle průzkumů trpí jeden z pěti mužů mezi 25 a 45 lety předčasnou ejakulací. U ještě mladších mužů (a začátečníků) se tyto problémy objevují až z 90 %!

Sex, sex a zase sex – hlavně pravidelně

„Jsme s partnerem čtyři roky, ale po celou dobu nás trápí stejný problém – přítel je hotový ještě dřív, než k něčemu dojde. Asi je mu to trapné, a tak se mě snaží uspokojit jinak až do chvíle, než je znovu připravený. Pak už se milujeme, ale ani to netrvá dlouho,“ popisuje svůj problém třicetiletá Šárka. Pro páry s podobnými potížemi je tu několik rad odborníků – především pravidelná ejakulace. Tedy: muž by ji měl mít tak často, jak má chuť na sex (a vůbec nevadí, když se uspokojí sám). Další radou pak je nezkracovat předehru, naopak protáhnout ji na maximum a zkrátit tak čas samotné soulože.

Prodloužení styku: gely i stiskací technikou

Mužům, které tyto problémy trápí, pak mohou pomoct speciální znecitlivující gely a masti nejčastěji s cinchocainem či benzokainem, které snadno koupíte v sexshopech na internetu. A jsou tu ještě dvě metody, které s partnerem můžete zkusit – v prvním případě je třeba stisknout penis pod žaludem v momentu, kdy se ejakulace blíží. Díky tomu je také známá jako tzv. stiskací technika. Ve druhém případě potom před vrcholem odtáhnout varlata od těla. Vše je však třeba správně načasovat – pokud zareagujete pozdě, k výronu stejně dojde, jen partner zažije slabší orgasmus…

Zdroj: www.Thinkstock.cz

Tipy KAFE.cz:

Jak mu dodat sebevědomí?

  • Zalichoťte mu. Muži jsou ješitní od přírody a jakékoli lichotky jim dělají dobře a zvyšují jejich sebevědomí.
  • Chvalte ho. K tomu, abyste měla delší sex, rozhodně nepřispějete, pokud budete mít sebemenší narážky, budete ho kritizovat či shazovat. Stačí jedna nevhodná poznámka a jeho sebevědomí ublížíte více, než myslíte.
  • Dejte si skleničku. Rozhodně vás nenabádáme k alkoholismu, ale společně vypitá sklenička šampaňského, vína či piva, podle toho, co máte rádi, dokáže příjemně uvolnit a povzbudit.
  • Vyzkoušejte speciální přípravky. Na prodloužení doby milování existují i různé přípravky – speciální kondomy a gely, které dokážou oddálit ejakulaci.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky