Rizika letních lásek (od Italů po Řeky)

Chcete vědět, jaké plusy a mínusy mají jednotlivé národnosti?

Španělé: »Guiris« jsou pro ně snadná oběť

Ačkoli se mohou zdát Španělé sympatičtí a zábavní, přílišným respektem k cizincům (kterým říkají posměšně »guiris«) neoplývají. Sice obecně platí, že čím více na jih, tím jsou domorodci přátelštější, ale nacionalisticky založení Katalánci (tedy obyvatelé Katalánska, regionu, jehož hlavním městem je Barcelona) však k cizincům mají velice chladný vztah. Místní často dokonce jezdí v létě do přímořských letovisek za »snadnou zábavou«.

Pokud vám jde jen o sex, vězte, že budete v sedmém nebi. Nicméně váš milenec si nebude pravděpodobně pamatovat vaše jméno ani to, odkud pocházíte a možná při nejbližší příležitosti zahodí vaše číslo. Abychom jim ale nekřivdili - pokud se do vás zamilují, udělají cokoliv.

Italové: »Machisté« s velkým srdcem

Budou vám držet dveře, nosit růže a platit za vás v restauraci. Upřímně věří, že vás milují a také vám to mnohokrát řeknou. Jenže vedle toho to řeknou dalším desítkám dívek. Italové mají prostě velké srdce, do kterého se vejde velké množství slečen a paní. Především Italové z jihu jsou »machisté«, takže se může stát, že si užijete docela drsné žárlivé scény.

Francouzi: Gentlemani, kteří chtějí být volní jako pták

Francouzi se chovají k ženám velice ohleduplně a rozhodně ví, co si mohou dovolit a co ne (i když mezi sebou na ženy pěkně nadávají). K ničemu vás tento muž nutit nebude a vždycky bude čekat na vaše pobídnutí. Připravte se tedy na to, že i když vás bude neskutečně svádět, první krok uděláte vy. Na druhou stranu, pokud se budou cítit svázáni, rychle vezmou roha a už je nikdy neuvidíte.

Turci: Jsme pro ně princezny

Turci si moc dobře uvědomují velké rozdíly mezi naší a jejich společností. Pokud se vám tedy nějaký zalíbí a rozhodnete se mu věnovat svou pozornost, budete pro něj jako princezna, kterou se bude snažit zahrnout vším možným. Na druhou stranu můžete počítat s tím, že určité naše zvyky pro něj mohou být docela nestravitelné, což může vyvolat řadu konfliktů a žárlivých scén.

Chorvati: Plážoví inženýři

Jedním z typických obyvatelů chorvatského pobřeží je takzvaný »plážový inženýr«. Bývá přátelský a veselý. A oblíbený, hlavně u turistek. A českých speciálně, protože Chorvati Češky milují a to z několika důvodů. Třeba proto, že jsou (podle jejich slov): nejpřístupnější, nejmilejší, nejroztomilejší, nejpříjemnější, nejveselejší, nejhravější, nejněžnější, nejbezstarostnější, nejzamilovanější, nejuvolněnější, nejromantičtější, nejnaivnější, nejotevřenější, nejpřátelštější... Co platí pro vás?

Řekové: Jsou galantní

Do Řecka jezdí za svými »prázdninovými objevy« mnoho českých žen a dívek. Ne každá však ve své lásce vytrvá, stejně jako její řecký protějšek. Co fascinuje české ženské pokolení na tmavých jižanech? Říká se, že Řekové jsou galantní. Pokud o nějakou ženu usilují a chtějí ji získat, pak jsou schopni udělat prakticky cokoliv. Nelitují peněz za letenky, hotely, šperky a oblečení.

Pokud nemá žena »škraloup« (je rozvedená či svobodná matka), začne ji rodina Řeka považovat za budoucí nastávající. Přijme ji do svého kruhu a chová se k ní mile. Také ji zahrne spoustou dárků. Na něco takového nejsou české ženy zvyklé. Proto v době vysokého stupně zamilovanosti příliš nezkoumají, jak to v řeckých rodinách vlastně chodí. Výlety a nekonečná zábava, které se odehrávají na pozadí scenérie atraktivní turistické oblasti, je většinou zbaví zdravého úsudku.

Tunisané: Budou pomlaskávat a pokřikovat

Evropské ženy jsou v arabských zemích považovány za symbol volného sexu a tudíž podle toho s vámi budou i nakládat. Budou na vás pokřikovat, pomlaskávat, jakmile projdete okolo. Dokonce i v některých situacích navázání očního kontaktu berou tito muži, kteří od svých vlastních žen vyžadují absolutní mravní ukázněnost, jako výzvu, a vy se můžete rázem ocitnout v problémech. Mnoho mladých Tunisanů směřuje do Evropy a proto si rádi nacházejí české ženy, které by jim mohly tuto cestu usnadnit.

Ať je to tak či onak – letní zamilování je krásná věc, ale pozor – v minimu procentech jde o trvalejší záležitost a s tím je třeba trochu počítat. Pokud to ale některé z vás vyjde, můžete se těšit na dobrodružství.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek