Radka: Syn si našel o generaci starší partnerku. Kvůli ní mám s manželem peklo!

Závist
  Prohlédněte si všechny fotografie (20)

Na velké věkové rozdíly, ať je starším muž nebo žena, se stále kouká skrz prsty. Výrazně mladší ženy jsou obviňovány z touhy po penězích, ženy s více křížky na krku jsou pravými femme fatale.

Tipy, jak si udržet mladistvý vzhled a nepropadat panice ze stárnutí, najdete v galerii!

Pro zábavu

Ještě nedávno jsem si žila spokojeným životem. Měla jsem muže, se kterým si vycházíme vstříc, práci v kanceláři a dospělého a zabezpečeného syna. Jak bývalo před před třiceti lety zvykem, postavili jsme za bezúročnou půjčku pro novomanžele dvougenerační dům. Syn se naštěstí nenechal zlákat trendy doby a rád využil nabídky bydlení rodičům nad hlavou. Byl vzdělaný, zábavný a s velmi dobře placeným místem. Jen stálá partnerka pro život mu scházela. Často jsem mu předhazovala fakt, že bych se ráda stala babičkou, stárnu a nechci vidět své jediné dítě protloukat se životem o samotě. Mladé žabky, které se u něj sotva ohřály, nebyly ty pravé. "Marku, tohle přece nemáš zapotřebí. Najdi si nějakou sobě rovnou, co se tě nebude snažit vysát."

Z bláta do louže

O půl roku později jsem šla po ránu cestou do obchodu pro čerstvé rohlíky, když mě v předsíni překvapil pár bot navíc. Neměla jsem tušení, že v noci proklouzl k Markovi do pokoje další úlovek. Navíc měl své osvědčené metody a před snídaní už je pakoval z domu pryč. Tentokrát to bylo jiné. A těžko říct, jestli jen v dobrém slova smyslu.

Jeho vyvolenou byla zralá žena v mém věku s jedním odrostlým dítětem. "Mami, tati, tohle je Katka. Nějakou dobu už se scházíme a konečně je to vážný." Šly na mě mdloby. V křesle seděla životními zkušenostmi ošlehaná žena před branami padesátky. Měla dlouhé a přirozeně vlnité vlasy, vrásky od smíchu a štíhlou a udržovanou postavu. I v těsných džínách a obyčejné košili z ní sex-appeal jen sršel. Byla perfektní, krásná, chytrá, kariéristka. Zaplula jsem do kuchyně a vztekle krájela vše, co mi přišlo pod ruku. Ta koketa je pro mého syna prostě stará, ať vypadá sebelíp!

Pochopila jsem

Čas utíkal jako voda a můj syn byl vedle své partnerky čím dál šťastnější. Pustili se do menší rekonstrukce, pořídili si psa, sportovali a užívali si jeden druhého. Došlo mi, že pokud je Marek šťastný, jsem i já. Co bych to byla za matku, když bych svému dítěti nepřála jen to dobré, parazitovala mu na životě a snažila se mu vnutit svoje přesvědčení. Když se rozhodli svůj vztah zpečetit svatbou, dostali od nás s manželem požehnání.

Odvrácená tvář pohody

Helenu jsem si oblíbila a přijala ji do rodiny, nikdy jsem s ní ale nesdílela tolik, aby se Marek musel cítit trapně. Stále jsem měla na paměti, že je to moje snacha, i když věkově bližší mně než mému synovi. Neorganizovala jsem nedělní odpoledne na manikúře ani páteční večery nad vínem.

U Miloše (mého manžela) ale sbírala plusové body téměř každý den. A já měla pravidelně na talíři, že Helena je štíhlá, atraktivní, aktivní v posteli, vyráží na horské túry, vaří svěží a nová jídla, nežije jen pro seriály a má přehled od politiky po sport. Dokonalá žena pro život, dalo by se říct. Jen těžko za ní mohu jít a vyčíst jí, že je moc perfektní, ať se přestane živit na manželství druhých a hodí zpátečku. A tak za ní už dlouhé měsíce klopýtám, značnou část platu vynakládám na kosmetická ošetření a kadeřníka a každý druhý týden hýkám jako osel, když se plahočím po Šumavě. Nevím jistě, jestli v Milošových očích stoupám v ceně, ale sama před sebou si připadám ubohá a nesmířená se svým životem.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek