Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Po narození syna se přítel hrozně změnil. Mé nejhorší obavy se potvrdily.

S ročním synem zůstala na vše sama.
S ročním synem zůstala na vše sama.
Zdroj: Shutterstock

S přítelem jsme byli vždycky bezproblémový pár, máme malého syna. Bohužel krátce po jeho narození se přítel zřejmě chytl špatné party. Přestal chodit do práce s tím, že si zařídí doma dílnu, ale to mu vůbec nešlo. Tak nakonec přestal chodit i domů, objeví se doma jednou za pár týdnů, nic nechce řešit, o ničem se bavit, jen přespí a zase zmizí. Nedávno se potvrdilo moje podezření, že bere drogy…  

S přítelem jsme už víc než pět let a máme ročního syna. Vždycky jsme spolu v pohodě vycházeli, i s jeho rodinou mám od začátku dobré vztahy. Náš chlapeček byl plánovaný, celá rodina byla nadšená. 

Problémy v práci

Bohužel krátce potom, co se narodil, nastaly první potíže. Přítel nejdřív začal mít problémy v práci, protože tam přestával chodit. Vůbec jsem to netušila, měla jsem plno práce kolem malého, a přítel normálně každý den odešel, jakože do práce. Jenže místo do práce chodil bůhvíkam, nakonec jsem se to dozvěděla náhodou od jeho kolegů, které jsem potkala ve městě a oni se mě ptali, co se děje, že má přítel v poslední době tolik absencí.

Vlastní dílna

Nejdřív mě napadlo, jestli nemá nějakou jinou ženskou, i když mi to k němu moc nesedělo, není ten typ. A když jsem se ho doma zeptala, jak je to s tou prací, tak řekl, že už ho to tam nebaví a že si zařídí dílnu u nás doma. Bydlíme v rodinném domku, takže by to šlo. Řekla jsem, že pokud vydělá aspoň tolik jako v práci, tak klidně. Jenomže příteli se od začátku nedařilo, neměl moc zakázek.

Absolutní nezájem

Byl z toho asi špatný, i když já mu nic nevyčítala, a bohužel se chytil nějaké divné party. Osobně je neznám, ale leccos jsem slyšela od lidí u nás. Přítel nakonec přestal chodit domů, přijde třeba jednou za dva týdny, jenom se vyspí a zase jde. Odmítá se o čemkoliv bavit, cokoliv řešit, nezajímá ho dítě, nechce říct, z čeho a kde žije, prostě nic. Dovolat se mu není možné, nebere telefon, nereaguje na zprávy. Jenom se vždycky jednou za čas jakoby nic objeví a zase zmizí. 

Přítel se doma objeví jen na chvíli a zase zmizí neznámo kam. Přítel se doma objeví jen na chvíli a zase zmizí neznámo kam. Zdroj: Shutterstock

Závislost na drogách

Nedávno mi při jedné takové krátké návštěvě u nás doma přiznal, že bere drogy. Už jsem měla nějaké podezření, hodně se změnil chováním i vzhledem, ale teď mi to potvrdil. Když jsem mu říkala, že mu pomůžeme, já i jeho rodiče, že by se měl léčit, tak na to nic neodpověděl a odešel. 

Bezradnost

Vlastně ani nevím, kde na ty drogy bere peníze, možná se skoro bojím to dozvědět. Mně každopádně žádné peníze nedává, se synem i finančně mi pomáhají přítelovi rodiče. Ti jsou z toho taky nešťastní, ale taky nevědí, kam se obrátit, co dělat. Jsem úplně bezradná, nevím, jestli ho mám vyhodit z domu (je nás obou), nebo naopak se mu snažit domluvit, když přijde, ale on vůbec neposlouchá, nereaguje, když mu cokoliv říkám. Myslíme si i s jeho rodiči, že ho do toho stáhla ta špatná parta, ale jak ho z toho dostat? 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU