Dělte čas poctivě mezi rodinu a svoje zájmy. Tipy najdete v galerii.

Plány

Jsme spolu s manželem už nějaký ten pátek. Řekli jsme si, že před založením rodiny musíme být manželé a necháme se oddat, aby se dítě narodilo do úplné rodiny. Všechno bylo zalité sluncem a já se jen těšila na každý další den s ním.

Zklamání

Na svatbě se ale manžel popral se svým kamarádem, oslava se proměnila v hromadnou rvačku a hádku. Volali jsme sanitku i policii. Tou dobou už jsem byla v pátém měsíci těhotenství, hormony se mnou cloumaly a nevěděla jsem, co si počít. Otevřelo mi to ale oči.

Strach

Už před svatbou jsme se občas pohádali, ale to je tak přece v každém vztahu. Většinou jsem mu odpustila a přesvědčila se, že ho miluji, je to můj životní přítel, milenec a manžel. Teď se ale hádáme skoro každý den. Manžel si půjčil ještě před svatbou velké peníze od lichvářů. O všem mi řekl na poslední chvíli. Druhý den měl vracet ohromný dluh i s tučnými úroky. Nevěděl, kde sehnat za čtyřiadvacet hodin tolik peněz. Bál se, že ho zabijí nebo zmrzačí.

Jistota

Myslí si, že mu všechno odpustím a spadl do drog. Láska mezi námi ochabuje a já přemýšlím, co dál. Nemám rodinu ani naspořené peníze. Jsem jen já a dítě. Je lepší být v nefunkčním vztahu nebo sama?

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.