Znaky, podle kterých poznáte psychopata. Tipy najdete v galerii.

Krádeží kola vše začalo

Psychopata v uniformě jsem poprvé viděla u nás v práci na vrátnici. Nesla jsem poštu na podatelnu a všimla si hloučku lidí před podatelnou úřadu. Vyšetřovalo se odcizení jízdního kola a onen policista vedl vyšetřování. Paní vrátná mě zavolala, zda jsem si něčeho nebo někoho podezřelého nevšimla. Muž v uniformě se chopil vyšetřování a i přes sdělenou skutečnost, že jsem si skutečně ničeho podezřelého nevšimla, se vyptával pořád dokola na jedno a totéž a přitom mě chlípným pohledem sjížděl od hlavy k patě. Už tehdy mi bylo jeho chování nepříjemné a podezřelé.

Situace se opakovala

Událost jsem vypustila z hlavy. Ale za pár dnů na to mě paní vrátná volala dolů, že mám na vrátnici vzkaz. Předala mi od policisty vizitku s jeho číslem, kdybych si náhodou na něco vzpomněla, ať se ozvu. Přišlo mi to absurdní. I vrátná si všimla jeho neskrývaného zájmu. Za týden se situace opakovala. Další krádež. A zase jízdní kolo. Paní vrátná mě volala, abych doprovodila policistu na oddělení ostrahy. Odpovídala jsem tehdy za svěřeny úsek úřadu, pod který patřila i ostraha. Tak jsme společně projížděli několikahodinové záznamy. Jeho blízkost mi byla nepříjemná. Už o mě věděl vše, svobodná matka, vzdělání to a to, bydlíte tam a tam… Bylo mi z něj na zvracení.

Pozval si mě na služebnu

Po pár dnech jsem byla pozvána k sepsání výpovědi. Moc mě nepřekvapilo, když mě vyzvedl tentýž policista. Sepsání protokolu byl pro něj úkon na tři hodiny. Písmenko po písmenku ťukal do počítače a v průběhu se pořád vyptával na něco, co s vyšetřováním vůbec nesouviselo. Když jsem po dlouhých a zbytečných hodinách opustila služebnu, doufala jsem, že už toho slizkého člověka neuvidím.

Začal mě pronásledovat

Zmýlila jsem se. Začal mě čekat před prací, neustále mi psal sms, pořád za mnou všude chodil, když jel „náhodou“ kolem služebním autem zastavil, aby mě pozdravil a popřál pěkný den. Situace se začala zhoršovat. Narážela jsem na něj čím dál častěji a dávno už nevěřila, že je to náhoda. Začala jsem být paranoidní, že má třeba „napíchnutý“ můj mobil a proto ví o každém mém kroku. Trvalo to už dlouho a já ztrácela trpělivost. Vše se vyhrotilo, když se po mě začal najednou sápat a dožadovat se líbání.

Podala jsem trestní oznámení, nevěřili mi

Neváhala jsem a šla na něj podat trestní oznámení. Ovšem to, co následovalo, tomu bylo jen těžké uvěřit. Vše se otočilo proti mně! Jeho nadřízený mi po vyšetřování sdělil, že dotyčný postupoval při vyšetřování podle služebního postupu, mé soukromé telefonní číslo nikdy nezneužil (dle výpisu mi nikdy ani nepsal zprávy), nikdy mě nepronásledoval. Vše jsem si údajně vymyslela, protože mě odmítl. Naprosto absurdní situace. Připadala jsem si jako blázen. Chtěla jsem na ten zlý sen zapomenout. Po dvou týdnech se zjevil zase, přišel mi říct, že jsem si zbytečně udělala problémy, že on je policista a ve věcech zákona se bude vždy věřit jemu.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.