Zora (32): Jsem těhotná. Roky marných snah "vyřešilo" znásilnění

Prohlédněte si všechny fotografie (12)

Je mi teprve 32 let, ale dostala jsem se do situace, kterou musím vyřešit rychle. Bohužel mi chybí nestranný úsudek. Neustále váhám a nevím, jak se rozhodnout, abych neublížila sobě, manželovi a zároveň neztratila šanci mít rodinu.

V galerii najdete tipy, jak být pro muže téměř dokonalá.

Za svůj život jsem měla dva vážné vztahy. Všechny snahy o otěhotnění ale byly marné a pomalu jsem se začínala smiřovat s tím, že zůstanu bezdětná. Diagnóza byla nelítostná. Řešením pro mě není ani umělé oplodnění.

Nemožné

S manželem jsme se i tak dlouho pokoušeli, ale bez výsledku. Začali jsme přemýšlet o adopci a pomalu a okrajově se seznamovali s podmínkami, jak získat dítě do vlastní péče, dát mu domov a zakrýt šrám na duši. Před měsícem ale nabrala situace nečekaný spád. Cestou domů mě neznámý muž znásilnil. Mohu být klidná, policie odvedla skvělou práci a násilník už je za mřížemi. Byl s ním rychlý proces, holdoval drogám a já se mu jen v nešťastnou chvíli připletla do cesty. Na druhou stranu nejsem ani po čtyřech týdnech schopná podat lidem ruku, bojím se každého slova, kontaktu a šramotu kolem sebe. Psychický karambol ale není zdaleka to nejhorší.

Sama za sebe

Jsem těhotná. Vím to pár dnů a nemohu uvěřit. Ani lékaři nemají tušení, jak se to mohlo stát. Je dítě toho násilníka, který si mě vzal jako kus masa? Nebo se stal zázrak a je počaté z lásky mezi mnou a manželem? Pomalu překonávám hrůzu oné noci a jen těžko se vyrovnávám s tím, že to, o co jsem roky bojovala, začalo právě takhle. Celé dny i noci brečím, marně hledám odpovědi a jsem k muži odtažitá. Tisíc díků by nestačilo na to, abych mu dokázala, jak moc jsem mu vděčná za podporu. Rozhodnutí nechává na mně. Věří, že je dítě plodem naší lásky. A i kdyby ne, bude ho milovat jako by bylo. Vím, že ne každý muž by projevil tolik lásky a podpory, ale já váhám. Otázka je jasná.

Půjdu-li na potrat, budu žít s myšlenkou, že jsem nechala jít naše dítě a dost možná zahodila šanci na rodinu. Nechám-li si ho, zničí mě nevědomost a pochyby, jestli nevkládá manžel svou lásku a naděje do cizího dítěte.

Jsem krůček od psychického zhroucení. Cítím zvláštní pnutí a nevím, jak se naladit na stejnou notu jako manžel.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky