V galerii najdete tipy, jak být pro muže téměř dokonalá.

Za svůj život jsem měla dva vážné vztahy. Všechny snahy o otěhotnění ale byly marné a pomalu jsem se začínala smiřovat s tím, že zůstanu bezdětná. Diagnóza byla nelítostná. Řešením pro mě není ani umělé oplodnění.

Nemožné

S manželem jsme se i tak dlouho pokoušeli, ale bez výsledku. Začali jsme přemýšlet o adopci a pomalu a okrajově se seznamovali s podmínkami, jak získat dítě do vlastní péče, dát mu domov a zakrýt šrám na duši. Před měsícem ale nabrala situace nečekaný spád. Cestou domů mě neznámý muž znásilnil. Mohu být klidná, policie odvedla skvělou práci a násilník už je za mřížemi. Byl s ním rychlý proces, holdoval drogám a já se mu jen v nešťastnou chvíli připletla do cesty. Na druhou stranu nejsem ani po čtyřech týdnech schopná podat lidem ruku, bojím se každého slova, kontaktu a šramotu kolem sebe. Psychický karambol ale není zdaleka to nejhorší.

Sama za sebe

Jsem těhotná. Vím to pár dnů a nemohu uvěřit. Ani lékaři nemají tušení, jak se to mohlo stát. Je dítě toho násilníka, který si mě vzal jako kus masa? Nebo se stal zázrak a je počaté z lásky mezi mnou a manželem? Pomalu překonávám hrůzu oné noci a jen těžko se vyrovnávám s tím, že to, o co jsem roky bojovala, začalo právě takhle. Celé dny i noci brečím, marně hledám odpovědi a jsem k muži odtažitá. Tisíc díků by nestačilo na to, abych mu dokázala, jak moc jsem mu vděčná za podporu. Rozhodnutí nechává na mně. Věří, že je dítě plodem naší lásky. A i kdyby ne, bude ho milovat jako by bylo. Vím, že ne každý muž by projevil tolik lásky a podpory, ale já váhám. Otázka je jasná.

Půjdu-li na potrat, budu žít s myšlenkou, že jsem nechala jít naše dítě a dost možná zahodila šanci na rodinu. Nechám-li si ho, zničí mě nevědomost a pochyby, jestli nevkládá manžel svou lásku a naděje do cizího dítěte.

Jsem krůček od psychického zhroucení. Cítím zvláštní pnutí a nevím, jak se naladit na stejnou notu jako manžel.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.