Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Partner je žárlivec a neustále mne kontroluje: To, co udělal teď, je ale vrchol!

Jak odhalit nevěru?
Jak odhalit nevěru?
Zdroj: Shutterstock
Jak odhalit nevěru?

Partneři by si měli být rovni, podporovat se a respektovat jeden druhého. Z bludného kruhu výčitek a nepodložené žárlivosti, který vede ke kontrolám a omezování, se dostanete jen těžko.

Nevěra je dnes už téměř všudypřítomná. Nahlédněte do galerie a odhalte ji co nejdříve.

Smyčka

S přítelem jsem byla sotva pár měsíců, když jsem neplánovaně otěhotněla. Dnes je jí půl roku a jsem za ni nesmírně šťastná, ale zakopaný pes je úplně někde jinde. Přítel se snaží kontrolovat každý můj pohyb a téměř celý den mi dýchá na záda. Kontroluje, kdy chodím spát, co jím, co dělám na sociálních sítích, kde jsem a kdy přijdu, o čem si s ostatními vyprávím. Když si dám mimořádně skleničku vína, obviní mě, že jsem zatracená alkoholička a skrz mateřské mléko předávám dítěti jen to nejhorší. Když mi došla trpělivost a během hádky jsem mu řekla, že už do něj nejsem zamilovaná a chystám se ho opustit, začalo peklo. Snažil se probudit ve mně pocit viny a osočoval mě, jak jsem nezodpovědná matka, neschopná a časem budu hořce litovat, co za terno jsem zahodila. Když jsem nereagovala, obrátil a zkusil opačnou taktiku. Medové zprávy nebraly konce, obhajoval se, že psal v rozčílení a stahoval se zpátky. Vzala jsem ho na milost a uzavřela kruh výčitek. Po čase jsem začala cítit smyčku kolem krku. Stačí, aby malá zakašlala a už mám na talíři, jak jsem špatná matka, co nedbá o zdraví dítěte. Vyčítá mi i dobré vztahy s mou vlastní rodinou, teď už by oni totiž měli stát v ústraní, protože rodina jsme jen my tři. Jsem zoufalá. Chvílemi mám pocit, že pomalu přijímám jeho názory a cítím se jako máma na baterky. Na druhou stranu se ale rozhlédnu kolem sebe a uvědomím si, že nic z toho není pravda a pro svou holčičku bych udělala cokoliv. Je to od něj jen taktika, jak srazit moje sebevědomí na bod mrazu a udržet si mě?

Jeho a naše

Tři roky jsem strávila ve vztahu s mužem, který mi nedával vůbec žádný prostor pro osobní rozvoj. Jako první ze mě vymámil všechna hesla k sociálním sítím i mailům, aby mohl kontroloval, s kým se bavím. Pak mi zredukoval okruh lidí a zůstala mi víceméně jen nejbližší rodina a jeden kamarád. Měl pod palcem i můj telefon a na povel jsem mu ho musela odevzdávat k nárazové lustraci. Když něco našel, neváhal a vzteky ho rozdupal. Určoval, co si mohu obléknout, jak se malovat, vybíral mi i lak na nehty a barvu na vlasy. Asi jsem měla zatmění mozku, ale nosila jsem růžové brýle a plánovala založit s ním rodinu. Nakonec ale selhal a podvedl mě. Snažil se vzbudit ve mně dojem, že to on je oběť, protože já jsem se mu dozajista pelešila už dávno. Proběhla ohromná hádka a dokonce mě přímo na ulici zfackoval. A i po takovém fiasku jsem mu dala šanci. Naštěstí se mi ale v hlavě rozsvítilo a odešla jsem včas. Jsem šťastná, svobodná.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky