Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Veronika: Tchyně udělala z mých dětí nevychované spratky, teď mi to vyčítá

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

Od prvního měsíce jsem se snažila o režim, který by mi usnadnil výchovu dětí. Tchyně se tomu dlouho vysmívala a teď si i s mužem rvou vlasy, že jsou děti nezvladatelné.

V galerii najdete tipy, jak vycházet s partnerovou rodinou.

Čeho je moc ..

Jsem zoufalá. Po šesti letech manželství a pěti letech na mateřské jsem na pokraji psychických sil. Do práce se vracím v září a vůbec nevím, jak to všechno zvládnu. Bydlíme u manželových rodičů, jsou ale hodně staří, táhne jim na osmdesátku. Muž odjíždí brzy ráno a vrací se večer, o děti se vůbec nestará. Ani nemá kdy. Na výchovu jsem sama. Děti jsem chtěla, udělala bych pro ně první poslední. Ale starám se o ně jenom já, a tak jsem si chtěla vytvořit režim, který by mi vyhovoval. To není schopná tchyně pochopit. A teď už ani tchán. Všechno jim dovolí. Dávají jim sladkosti, rozmazlují je. Vždycky musím zakročit a zahrát si na „zlou mámu“. Ještě děti popichují a číhají, jestli už je náhodou nejdu srovnat do latě. Minulý týden jsem tchyni vyčetla, že za takové chování dětí může ona. Já přece nezpůsobila, že jsou to nevychovaní „smradi“, jak je s oblibou poslední dny nazývá. Už na ně staříci nestačí a vinu hází na mě.

Podpora

Podle nich jsem matka k ničemu, nevedu je životem, nedávám jim dobrý příklad a jsem z rozvrácené rodiny. To má samozřejmě největší vliv. Nikdy jsem jim jako žena pro jejich synáčka nebyla dost dobrá. Manžel s našimi spory nic nedělá. Je to mrtvý brouk, dělal to tak vždycky. Nechce si rodiče rozhádat. Ví, co se děje, ale zmizí do práce a víc to neřeší. Je to srab a mamánek.

Plán

To, co si děti dovolí na tchána a tchyni, u mých rodičů neexistuje. Moji rodiče nastavili mantinely a přes ty nejede vlak. Už nevím, co mám dělat. Často slyším, že bych měla být ráda za zdravé děti a opominout občasné zlobení, ale tohle už je za hranou. Chci mít slušné a vychované děti, snažím se o to každý den. Proč mi to ale tchánovci kazí? Podrývají moji autoritu a schválně vnoučatům dovolují všechno zakázané. Učí je lhát a podvádět vlastní mámu. Už se mi z nich otevírá kudla v kapse. Kdybychom žili sami, takové problémy by nebyly. Chce se mi střídavě brečet, vraždit a odejít. Na to ale bohužel nemám koule.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky