Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Stáňa: Bezmocně přihlížím tomu, jak mi prolhaná podvodnice bere syna

Jak vycházet s partnerovou rodinou
Jak vycházet s partnerovou rodinou
Zdroj: Shutterstock
Jak vycházet s partnerovou rodinou

Syn je jako smyslů zbavený a poslouchá mladinkou podvodnici. Nastěhoval si ji k nám a já nevím, jak se jí zbavit. Je jako štěnice. 

Naučte se vycházet s partnerovou rodinou. 

Vystřízlivění 

Po letech jsme se rozhodli rozšířit rodinu o benjamínka a jsem na mateřské dovolené. Doma mám ale už jednoho dospělého syna, který mi přidělává vrásky na čele. Našel si přítelkyni. Nechtěla jsem ji hned odsuzovat, ale teď už to nezvládám. Nic si k nám nepřinesla. Pochopila bych to, je z chudých poměrů. Ona si ale bez dovolení bere moje věci, používá moje povlečení a nádobí. Došla nám trpělivost a koupili jsme jim vlastní myčku, pračku a lednici, abychom se o to nemuseli dělit. Na vděk jsme ale s manželem čekali marně. Umí nás jenom pomlouvat a nadávat. Rozhoduje o všem v našem domě. Poslední kapkou bylo, když se začala zajímat o náš majetek. Před lety jsme synovi pořídili menší byt, aby měl kde začít vlastní život. Ona plánuje jeho prodej a rozdělení peněz. Když je u nás doma sama, všechno prošmejdí. Od rána do večera brečím a nevím, co dělat. 

Strach o rodinu 

Když mi syn řekl, že se snaží otěhotnět, šly na mě mdloby. Manželé naštěstí nejsou, ale je jí teprve sedmnáct let. Chce dítě, aby si našeho syna, kterého jsme si vypiplali, zaháčkovala a nemusela chodit do školy ani do práce. Nejsme včerejší, abychom si nespočítali, o co jí jde. 

Snažili jsme se se synem mluvit v klidu a zkusili jsme ho přesvědčit po zlém, ale je to marné. Je do ní zamilovaný a nechce se s námi bavit. Manipuluje s ním. Všechno se řídí podle ní. Bojíme se ho vyhodit z domu, aby s ní neskončil na ulici. Navrhla jsem, že to budeme řešit s jejími rodiči, ale syn se k tomu postavil jasně. Jestli to uděláme, nikdy se u nás neukáže. Jsem bezradná. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky