Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Šárka: Matka mi dala lekci, pro svoje dcery chci mnohem lepší dětství

Co stihnout do padesáti
Co stihnout do padesáti
Zdroj: Shutterstock
Co stihnout do padesáti

Na dětství vzpomínám jen nerada. Rodiče k sobě nechovali úctu a matka roky upřednostňovala alkohol před dětmi. Snažím se být máma na jedničku. 

V galerii najdete tipy, co stihnout do svých padesátin. 

Vzpomínky 

Mám rodiče, kteří mají zájem jenom o sebe. Nestarali se o mě, o moji sestru ani o svoje vnoučata. Matka je alkoholička. Už během mého dětství hodně pila. Nemá mateřský pud, sprostě mi nadávala. Má ráda jenom sama sebe, chlast a psa. Dětství s ní bylo peklo. Často jsem jí viděla opilou. Jídlo i věci do školy jsem si musela připravovat sama. Nejhorší bylo, když ji přivedli domů cizí lidé. To jsem se styděla a brečela jsem. Brala jsem to jako trest, že zrovna já mám takovou mámu. 

Pomoc 

Jen jsem dospěla, odešla jsem od ní. Nenavštěvujeme se, vidím ji jenom občas. To si ke mně přijde půjčit peníze a vypovídat se. Tvrdí, že je chudák, nemá peníze a celý svět se proti ní spiknul. Hraje si na oběť celý život. Bere mi energii. Nebaví mě poslouchat její skuhrání. Pamatuji si, že dostávala peníze od sociálky, ale vždycky za to koupila jenom chlast a cigarety. Párkrát nezaplatila ani nájem a z problémů nás tahali její rodiče. 

Pro děti 

Otec sice nepije, ale není o moc lepší než matka. Moje dětství byla naprostá tragédie. Hádky a rvačky. Hodně z toho jsem si přinesla i do vztahu s manželem. Nedá se na to zapomenout. Nejhorší je, že neumím zvládat stres. Nevím, jak se tomu postavit. Když se dostanu do úzkých, mám pocit, že neumím do pěti počítat. Jedno vím ale jistě. Nedopustím, aby moje děti prožívaly to samé. Jsou u mě na prvním místě. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky