Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Romana: Tchyně mě ničí přes sociální sítě. Vyzradila všem mé tajemství

Tchyně na jedničku
Tchyně na jedničku
Zdroj: Shutterstock
Tchyně na jedničku

Přítelova matka se těžko srovnala s tím, že jsme se k sobě vrátili, a tak mi hází klacky pod nohy skrz moje dítě. Nejradši bych se od ní odstřihla!

V galerii najdete tipy, jak být tchyně na jedničku.

Matka

Vím, že nejsem jediná. Nesnáším svoji tchyni a přidávám se do klubu. S přítelem jsme spolu dvanáct let. Celou dobu jsem jeho matku tolerovala nebo ignorovala. Mám dobrou povahu, neřeším lidi, kteří mě nezajímají. Pořád do nás šije a hledá chyby. Došlo to tak daleko, že jsme se před lety na pár měsíců rozešli. Nebyla to přítelova chyba, já dala kopačky jemu. Není to mamánek. Dlouho jsme to bez sebe ale nevydrželi. Ani jeden z nás nedovolí, aby nás jeho matka rozeštvala. Na její výraz, když jsem jí oznamovala, že jsem těhotná, nikdy nezapomenu. Bohužel jsem ale udělala ohromnou chybu a celé rodině to řekla hned v začátku. Byla jsem v sedmém týdnu a sladké tajemství jsme prozradili jen našim nejbližším. Zavázala jsem všechny mlčenlivostí, zatím to mělo být tajemství. 

Rady

Po návratu domů jsem se podívala na sociální sítě a tchyně už tam rozebírala novinku, kterou jsme jí hodinu zpátky řekli. Bylo jí jedno, že jsem ji upozorňovala, aby to nikde nešířila. Od toho momentu ji k smrti nenávidím. Nemůžu ji vidět ani slyšet. Když se mají přijet podívat na vnučku, mám osypky už několik dní předem a někdy i zvracím. V lidech se nepletu. Hned po porodu mě začala terorizovat a dávat mi chytré rady. Její trapné názory na mateřství nemůžu vystát.

Po svém

Dorazila mě, když mi vyčetla, že poslouchám rady pediatra a kojím. Je mi jasné, o co jí jde. Chce vnučku hlídat, ale to má smůlu. Jsem šťastná, že kojím. Jen těžko bych jí mohla dceru svěřit přes noc. Je neúnavná a přesvědčuje mě, ať kojím jenom ráno a večer a co nejrychleji zařadím příkrmy. Když se mě pokusila vystrašit tím, že kvůli krmení z prsu ztratí dcera schopnost kousat, musela jsem se smát.

Je toho víc. Dává dceru na sluníčko a místo přípravků určených na dětskou kůži ji namazala obyčejným krémem na ruce. Můj názor ji vůbec nezajímá. Tvrdila mi, že se dcera musí opalovat, aby neměla tak mrtvolnou barvu jako já. Dítě jí už nikdy nepůjčím. Nikdy, nikdy, nikdy.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky