Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pavla: Přítel měl Oidipovský komplex. S matkou sdílel i naše intimní záležitosti

Čas pro sebe
Čas pro sebe
Zdroj: Shutterstock
Čas pro sebe

 Nedávno jsem se rozešla s přítelem. On byl blázen do počítačů, nikam nechodil a jen seděl doma, neměl koníčky. Já jsem proti němu byla živel, byla jsem ráda venku a mezi lidmi, miluji pohyb a zábavu. 

V galerii najdete tipy, jak si ukrojit kousek času jen pro sebe.

Přes všechny rozdíly spolu máme roční dceru. Zůstala jsem s ní sama, je to už šest měsíců. Hlavní důvod našeho rozchodu ale byla jeho matka. Co řekla, to udělal. A na nás kašlal. Žil s ní vlastně celý svůj život.

Nenapravitelný

Snažila jsem se náš vztah zachránit, ale došly mi síly. Nakonec jsem i já dala na radu matky a nechala to mezi námi být. První dny po rozchodu byly otřesné. Už jsem se oklepala, ale pořád mě trápí, že nikdy nebudeme kompletní rodina. Na druhou stranu jsem šťastná, že to tak dopadlo. Celé dny jen seděl u počítače nebo filmů pro dospělé. Chodil po bytě nahý, přejídal se, neuklízel po sobě a bylo mu líto peněz, které utratil za jídlo. Když jsem hodila nohy na stůl já, začal na mě donášet své matce.

Matka má přednost

Vydělával 53 tisíc měsíčně, já měla mateřskou dvacet tisíc. Vycházeli jsme bez problémů. Bylo mi divné, že je tak háklivý na peníze. Bez mého vědomí si bral úvěry a své matce za to vybavil byt. Pro rodinu mu zbývalo sotva osm tisíc korun. Byl to chronický lhář. Tvrdil, že mě miluje. Do otěhotnění jsme spolu spali skoro každý den, pak rok a půl nic. Stačilo mu to je jednou měsíčně. Přestal o sebe pečovat a nechal si ode mě dokonce čistit uši. O všech intimnostech se bavil jen se svou matkou. Když jsem náhodou narazila na fotografie z porodu, kde jsem nahá a v hodně choulostivé situaci, které jí poslal, vypěnila jsem.

On mohl všechno, já nic. Problém byly dvě sklenky vína, schůzka s kamarádkou nebo návštěva mých rodičů. Jednou byl útočný, jindy mě ignoroval.

Co dál?

Cítím se v pohodě a šťastná, ale mám v srdci zvláštní prázdno. Chybí tatínek, přítel, pohlazení, laskavé slovo, pomoc. Čekám na moment, kdy si opět najdu drahou polovičku. Je mi opravdu smutno. Moc bych chtěla dceři dopřát život s biologickým otcem, ale byla bych zase jen jeho poskok. To je moc vysoká cena.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU