Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nikola: Dceru jsem izolovala a chráním ji před okolním světem, má na víc

Čas pro sebe
Čas pro sebe
Zdroj: Shutterstock
Čas pro sebe

Dceru vychováváme odstřiženou od okolního světa. Všichni nám to vyčítají, ale já si neumím představit, že by si naše holčička špinila ruce s obyčejnými lidmi. 

V galerii najdete tipy, jak si vyšetřit čas jenom pro sebe. 

Náš svět 

Jsem šťastná, že máme krásnou a zdravou dceru. Chodí do soukromé školky a vím, že v tom bude pokračovat i ve škole. Chci, aby měla to nejlepší vzdělání jako my. Jsem moc ráda za to, že jí to můžeme dopřát. Jen se bojím chvíle, kdy bude nucena poznat život obyčejných lidí. Prozatím žijeme v bublině, kterou jsme si kolem sebe vytvořili. Mám strach, že jí lidi ublíží. Nejhorší jsou hloupé socky, jsou zvláštní. Pro jistotu nechodíme ani do dětských koutků. Děti mi připadají nesmírně agresivní a zlé. 

My na sebe doma nehulákáme, nikdy jsme dceru ani neplácli přes ruku. Když vidím ty věčně nespokojené matky, jak řvou na svoje děti a neumí jim nic vysvětlit, šílím. Několikrát jsem zaslechla, jak jsou na ně sprosté. Je mi z toho všeho moc smutno. 

Vyhlídky 

Doufám, že dceru dokážeme zabezpečit tak, aby nemusela náš svět opustit. Postavili jsme si velký dům nedaleko Brna a oba pracujeme z domova, takže ani nemusíme jezdit do města mezi lidi. Platíme si služby soukromé kliniky a jídlo si objednáváme s dovozem domů. Nepotřebujeme nikam chodit. Naši rodiče nám to vyčítají a tvrdí, že dceři ubližujeme a pokřivujeme jí osobnost, ale já na to mám vlastní názor. Povinnost rodičů je vytvořit dětem prostředí, které jim maximálně vyhovuje. To je přece to, co je formuje. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky