Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Markéta: Přítelovi se těhotenství a porod hnusí, podruhé už ho na sále nechci

Změny po porodu
Změny po porodu
Zdroj: Shutterstock
Změny po porodu

Už podruhé zažívám nejkrásnější období v životě, přítel to se mnou bohužel nesdílí. Na těhotenství a porod má úplně jiný názor.

V galerii najdete seznam změn, které si na vás počíhají po porodu.

Ponížení

Mrzí mě přítelovo chování. Celé těhotenství si připadám opuštěná a nemilovaná. Když jsem čekala první dítě, spali jsme spolu jen jednou za měsíc. Už to nemohl vydržet a překonal se. Trápilo mě to, potřebovala jsem jeho náruč. Vždy mi odsekl, že mu s břichem připadám odporná. Přibrala jsem jen deset kilogramů a nikde jinde na těle nic nepřebývalo. Po návratu z porodnice jsem dokonce byla na své původní váze. Bylo mi to trapné, nemohla jsem to ovlivnit. Dorazil mě slovy o porodu. Chtěla jsem, aby u něj byl, ale takovou reakci jsem nečekala. „Fuj, to bude hnus, všude krev, díra, to nebudu chtít sex už nikdy.“ Zranilo mě to. Nakonec na sále byl, ale každému vypráví, že to byla jatka a dítě bylo špinavé a škaredé. Pro mě to byl ten nejkrásnější den, zázrak zrození, dar. Jeho chování mě ponižuje.

Zjistila jsem, že není zdaleka jediný, kdo tak uvažuje. Mladí tatínci do pětadvaceti let nemají k těhotným ženám žádný respekt a nejsou schopní dívat se na ně jinak než jako hospodyňku nebo sexuální objekt. Samozřejmě to neplatí u všech, ale já na ně štěstí prozatím neměla.

Druhé kolo

Dceři je už patnáct měsíců a já jsem v šestém měsíci těhotenství. Znovu se opakuje to samé. Jako táta je skvělý, hraje si s dcerou a rád s ní tráví čas, ale mně jako matku a dárkyni života jenom ponižuje. Zase mu připadám nepřitažlivá, nespíme spolu, nepohladí mě, neobejme, nevlepí mi pusu. Není mezi námi fyzický kontakt. Právě ten bych ale v tomto období moc potřebovala. Jedno vím jistě, u porodu ho nechci. Zvládnu to sama. A konečně si to budu užívat. Bohužel mě tím hodně odradil a vytratila se láska. Čeká mě život bez citů a s dětmi, které nikdy neuvidí milující se rodiče.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky