Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lucie: Kamarádka mě přivedla na mizinu

Najděte si lepší práci
Najděte si lepší práci
Zdroj: Shutterstock
Najděte si lepší práci

Vyčítám si, že jsem podala pomocnou ruku své kamarádce. Nevím, jestli to byl záměr nebo se pomátla. Přivedla mě do dluhů a dělá, že mě nezná.

Najděte si lepší práci, tipy jsou v galerii. 

V nouzi

Jsem hloupá. Důvěřovala jsem kamarádce a teď za to platím. Dva roky zpátky byla na dně. Bála jsem se, že by si mohla ublížit, a tak jsem jí chtěla ulevit. Potřebovala peníze a přemluvila mě, abych si na ni vzala půjčku. Udělala jsem to pro ni a požádala o směšných padesát tisíc. Měla jsem stálý příjem, a tak jsem peníze bez problémů získala. Kamarádka se dušovala, že to spolu všechno zvládneme. Dala mi ale jen první splátku a pak se odmlčela. Neměla jsem z čeho platit, a tak jsem se dostala do spirály a vzala si dvojnásobnou částku. Okamžitě jsem první půjčku splatila a tou druhou jsem částečně umořila splátky stotisícového dluhu.

Kruh

Kamarádka se mnou omezila kontakt, ale vždycky naslibovala hory doly. Nemohla jsem se vydat z tolika peněz každý měsíc, a tak jsem si dala na tři měsíce pauzu. Nakonec mě naháněla vymahačka. Měla jsem strach a zaplatila několik splátek najednou. Následující půlrok jsem byla zase na suchu, naštěstí se probrala kamarádka a dvě splátky šly z jejího. Bylo to ale výjimečně. Od ledna se mnou vůbec nekomunikuje, nemám se s ní jak spojit. Teď mi přišlo oznámení, že dlužím 300 tisíc. Jsem na rodičáku, nemám tolik peněz. Je tam možnost odvolání, to jsem samozřejmě využila, ale bojím se. Musím do tří dnů zaplatit devadesát tisíc a pak zbytek.

Bez svědomí

Dcera je malinká, starám se o ní, otec s námi nežije. Nemám si kde půjčit. Nespím, jsem na prášky. Naštěstí mi kývli na splátkový kalendář, ale i kdybych si rodičovský příspěvek zvýšila na maximum, nic by mi nezbylo. Jsem tak hloupá, že jsem uvěřila pohádce. Poučila jsem se.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU