Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karolína: Lidé nám nepřejí štěstí a pomlouvají nás, závidí nám, že umíme ušetřit

Najděte si novou práci
Najděte si novou práci
Zdroj: Shutterstock
Najděte si novou práci

Stala jsem se terčem pomluv. Doma nám to skvěle klape a to je lidem proti srsti. S manželem máme jasná pravidla, to se často nevidí. 

V galerii najdete tipy, jak si najít novou práci. 

Pravidla 

Je mi 29 let a s manželem máme dvě děti. Rodinu jsme založili hodně brzo. Mladší syn chodí do druhé třídy. Máme pronajatý menší byt, žijeme slušně. Nestrádáme, ale ani si nemůžeme dovolit všechno. Často se mi podaří ušetřit za měsíc i několik tisíc. To si pak užijeme hezkou dovolenou. 

Ani jeden z nás netouží po penězích. Stačí nám to, co máme. Manžel mi před lety navrhl, že se po mateřské dovolené do práce nemusím vracet. Chtěl, abych zůstala v domácnosti a starala se o děti. Na malém městě stejně moc zajímavých nabídek není. S vystudovaným gymnáziem si nemůžu vybírat. Hned v prvním semestru na vysoké škole jsem otěhotněla a dala přednost rodině. Muž dělá na střídačku denní a noční směny. Když by odcházel večer a já  ráno, neviděli bychom se. Taková představa se mi vůbec nezamlouvala. 

Podezření 

Vyhovuje nám to tak. Manžel všechno zvládá, peněz máme tak akorát. Já dbám o děti a o to, aby doma všechno klapalo. Bohužel se ke mně často donesou drby, že nás lidé z města pomlouvají. Jsem za vyžírku, svého muže dřu, abych si mohla vysedávat po kavárnách a chodit cvičit. Prý si užívám jako královna. Nechápu, jak může být někdo tak zlý. Nebo jsme divní my, že jsme si to tak nastavili? Nevidím problém v tom, že manžel pracuje a já jsem doma. Všechno, co je jiné, je líhní pro pomluvy. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU