Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Judita: Coby uklízečka jsem ranila srdce sebevědomého manažera, teď mám peklo

Změňte práci!
Změňte práci!
Zdroj: Shutterstock
Změňte práci!

Začal mi nadbíhat kolega z práce. Odmítnutí od obyčejné uklízečky nepřenesl přes srdce a dělá mi z práce peklo. Dlouho to nevydržím.

V galerii najdete tipy, jak si rychle a snadno najít novou práci.

Setkání

Našla jsem si práci, abych si na mateřské přivydělala. Po nocích uklízím v kancelářích. Neštítila jsem se, byla jsem ráda za každou korunu. Hned druhý týden mi jeden z mužů, kterého jsem znala jen od vidění, nabídl svezení. Odmítla jsem s tím, že se to nehodí. Mohli bychom se dostat do řečí. Nakonec mě přemluvil, bylo už hodně pozdě a pospíchala jsem domů. Odpověděl, že má času dost, protože jeho žena není doma.

Ješitnost

Začala slovní přestřelka. Já chtěla domů za manželem a miminkem. On oponoval, že se o dítě snaží už šest let. Pokládal mi osobní otázky, jestli jsem ve vztahu spokojená a šťastná, jestli mě muž finančně podporuje, jestli se za rodinou těším. Na vše jsem mu odpověděla kladně a rozloučila jsem se. Druhý den dělal mrtvého brouka, neviděl, neslyšel. Přešla jsem to jen s úšklebkem a nechala to být.

Trest

Další den jsem byla na koberečku za podané stížnosti. Nedělám dobře svou práci, špatně myji okna a utírám prach, připravené svačiny se nedaly jíst, mám drzé poznámky. Jen jednou jsem si dovolila prohodit k hloučku kolegů, že muži z her nikdy nevyrostou.

Dostalo se mi upozornění, abych se ke všem chovala s úctou a s respektem. Nezajímá je, že mám alergie, popotahování je ruší. Nesmím si zavolat ani moc pokukovat, co se kde děje.

Mám osmdesát korun na hodinu a mimo úklid jim musím připravit mísu s ovocem, vydlabat jadýrka, nakrájet na kostičky a oloupat. Peníze potřebuji, ale váhám, jestli mi to za to stojí.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky