Podezření z nevěry

Pořád slyším jen „přines, podej, ukliď….“ Přítel mě dokonce několikrát uhodil. Nikdy jsem si to nenechala líbit a vrátila mu to. Na to mi řekl, že se chovám jako chlap. Podle něj by měla správná ženská držet hubu a poslouchat chlapa. Když je doma se mnou, tak kašle na to, jak vypadá. I když jdeme někam spolu, je mu to jedno, jde klidně i ve špinavém, smradlavém oblečení. Stydím se za něj a zvedá se mi z něj žaludek. Dělá mi ostudu. Vypadá jako bezdomovec. Doma se nemyje. Štítím se ho dotkonut. Když jde ale do práce, fintí se v koupelně klidně i hodinu. Měla jsem podezření, že mě podvádí. Prošla jsem tajně všechno v jeho mobilu i počítači, ale nic, co by se mohlo týkat nevěry, jsem nenašla.

Nová láska

Je to asi měsíc, co jsem se seznámila s jedním klukem. Je to vzdálenější příbuzný jedné mojí kamarádky. Potkala jsem se s ním i s mojí dcerou. Vždycky s ním mám takový příjemně zvláštní pocit. Každá schůzka je prostě úžasná. K dceři se chová jako by byla jeho vlastní. Ke mně je galantní, pozorný a chápavý. Navíc je vždycky hezky oblečený a upravený. Je vidět, že mu na mně záleží. Nikdy se mi nechce vracet se od něj zpátky domů. Za pár hodin už mi chybí a pořád si píšeme. To je poslední dobou jediné, co mě drží nad vodou.

Změna

Nejen ta jeho příbuzná, ale i ostatní kamarádky mi radí, abych se na vztah s přítelem vykašlala a začala znovu. Podle nich už to prostě doma lepší nebude. Já teď ale nevím, co mám dělat. Připadám si úplně ztracená. Sama sebe si dokážu představit s někým jiným. Klidně bych žila s někým lepším, ale pocit, že by si přítel našel někoho jiného, mě neskutečně ničí. Nevím proč, ale nesnesu pocit, že on žije jiný život s nějakou jinou ženou. Nevím, co mám dělat. Táhne mě to za mojí novou známostí, ale současně se bojím udělat nějakou změnu, abych pak nelitovala. Přijdu si jako malá zamilovaná holka, která neví, co má dělat.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.