Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Helena: Odhalila jsem zlé tajemství své kamarádky. Nevím, zda ji udat na policii

Změny po porodu
Změny po porodu
Zdroj: Shutterstock
Změny po porodu

Kamarádka přede mnou měla velké tajemství. Bylo by mi to jedno, ale mám strach, aby drogy neovlivnily její děti.

V galerii najdete seznam změn, kterým se po porodu nevyhnete.

Nová a závislá

Před pár měsíci se do našeho panelového domu přistěhovala nová rodina – mladá samoživitelka a dvě děti. Dala jsem se s ní do řeči a padly jsme si do oka. Netrvalo dlouho a staly se z nás velice blízké kamarádky. Když si potřebovala odběhnout k doktorovi, neváhala jsem a děti jí pohlídala. Bohužel jsem se neovládla a prošmejdila jí byt. Prohrabala jsem šuplíky, pročetla důležité dopisy, hledala jsem neutřený prach. Vím, že je to hloupý, ale jsem prostě taková.

Přiznání

V jedné zásuvce jsem našla sáček s bílým práškem. Vyděsilo mě to. Nedokázala jsem se zbavit podezření a na rovinu se jí zeptala. Byla zaskočená a nejdřív dělala, že vůbec neví, o čem je řeč. Nakonec se přiznala, že si občas vezme pervitin. Prý jí to dodává energii. Je na všechno sama a občas jí děti přerůstají přes hlavu. Tvrdí, že není závislá.

Problém

Zneklidnilo mě to, ale nechci ji udávat na sociálku. Doma má vždycky uklizeno, kluci jsou šťastní, mají dost jídla a čistého oblečení. Pořád na to ale musím myslet. Mladšímu synovi jsou teprve dva roky a ona ho ještě pořád kojí. Je sice zdravý, ale co si vezme z matky, která si občas dá pervitin? Vůbec bych to do ní neřekla, je to tichá a na pohled moc milá a pohodová holka.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky