Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ema: Manžel šetří tak, že nás nutí jíst plesnivé a prošlé jídlo

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (9)

S manželem máme pravidelné spory o zkažených potravinách a rodinném rozpočtu. Děsím se každého prošlého jogurtu a plesnivé mrkve. 

Najděte si čas jenom pro sebe. Tipy najdete v galerii. 

Posedlost 

Manžel trpí panickou hrůzou, že s jeho platem a mou mateřskou nevyjdeme. Škudlí úplně na všem. Každý den zběsile listuje letáky a marní čas tím, že všude koupí jen to, co je zrovna v akci. Hřeje ho ale dobrý pocit, že pro náš rozpočet dělá jen to nejlepší. Když najde v ledničce prošlé jídlo, je doma peklo. Nadává mi, že špatně hospodařím. Jeho přednášky trvají i hodinu, je to k nevydržení. Většinou se pohádáme. 

Rychlá akce 

Včera jsem otevřela šuplík v lednici a zjistila jsem, že jsou tam tři zkažené salátovky. Dlouho nevydržely. Jak jinak, když je muž koupil v akci. Nevím, proč kupuje zlevněné zboží do zásoby. Nechtěla jsem celý večer poslouchat jízlivé řeči. Pokaždé vyrukuje s tím, že mrhám jeho penězi. Když si šel odskočit, vzala jsem je a chtěla je rychle vynést ven do popelnice. Už jsem držela okurky v ruce, ale on šel na záchod jenom zhasnout a hned šel zpátky do obýváku. Zazmatkovala jsem a rychle jsem vyběhla na balkon. Nevěděla jsem, co dělat. Vyhodila jsem je dolů na chodník. Ráno jsem se probudila dřív a šla je tam rychle sebrat, aby si ji při ranní cigaretě náhodou nevšimnul něčeho podezřelého. Je to směšné. Jsem na mateřské a házím zeleninu ze třetího patra ven, protože se nechci přiznat svému muži, že jsem okurky včas nezpracovala. 

Pokračování 

Chtěla bych se omluvit všem, kteří byli svědky mého zkratu. Nebyl to atentát, ale pokus zoufalé ženské předejít manželské hádce. Bojím se, že to bude pokračovat i po mém nástupu do práce. Tenhle způsob nakupování a šetření za každou cenu v něm určitě zakoření a budeme tak žít navěky. Připadám si jako neposlušné děcko. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky