Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Edita: Rozmluvila jsem dceři dítě, dnes mi za to děkuje, byla to správná volba

Změny po porodu
Změny po porodu
Zdroj: Shutterstock
Změny po porodu

Přinutili jsme dceru podstoupit potrat. Před lety jsme byli na kordy, dnes nám děkuje, že si mohla užít mládí. 

V galerii najdete seznam změn, které si na vás počíhají po porodu. 

Změna plánů 

Naše čerstvě devatenáctiletá dcera neplánovaně otěhotněla se svým přítelem. Zrovna končila střední školu. Byla nadšená a malovala si to růžově. Bála se nám to říct. Vysvětlili jsme jí, že u nás s miminem nebudou, že si v tak mladém věku totálně zničí život, promrhá nejlepší čas a přijde o všechno, co by mohla prožít bez závazků. Stejně jako vzdělání a zaměstnání. Pak bude hodně těžké se vrátit zpátky do procesu a začít na sobě pracovat. Nechtěla s námi o tom mluvit a probrečela několik nocí. Nakonec ale šla na potrat. 

Krátce na to si přítel, kterého tak milovala, našel jinou a na naši dceru se vykašlal. Zůstala by na všechno sama. Šla studovat, užívala si vysokoškolského života, cestovala s kamarády po Evropě. 

Nový začátek 

Dnes má s jiným přítelem dům, je zajištěná, má dobrou práci a ve svých sedmatřiceti letech čeká první miminko. Nedávno jsme spolu šly do kavárny a po celých těch letech mi ze srdce poděkovala, že jsme jí to tehdy s mužem vymluvili. Díky nám mohla žít naplno a zažít to, co chtěla, věnovala se sobě a nemusela brát ohledy na dítě. Prý nám bude do smrti vděčná, co jsme pro ni tehdy udělali. 

Někomu budu připadat jako bezcitná a sobecká mrcha, ale nelituji toho. Chci pro svoje děti jenom to nejlepší a jsem šťastná, když to v dospělosti ocení. Vím, že jsem jednala správně. Neodsuzuji mladé matky, ale udivuje mě ta lež, že si budou užívat po dětech, zatímco jejich vrstevníci, kteří mají děti později, budou uvázaní k dětem. To je pravda, ale vždycky už budou ti mladí rodiče cítit povinnost a zodpovědnost za vlastní děti. Mít dítě v mladém věku je nesmysl a hloupost. Připraví člověka o milion možností, jak si užít. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky