Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Alice: Přítel bohužel dělá to, co by neměl dělat žádný rozvedený muž

Čas pro sebe
Čas pro sebe
Zdroj: Shutterstock
Čas pro sebe

Přítel mě neumí pochválit a hledá jen samé chyby. Starost o dítě hodil na mě a srovnává mě se svou bývalou ženou. 

V galerii najdete tipy, jak si vyšetřit chvilku času pro sebe. 

Chyby 

Mám přítele a desetiměsíčního chlapečka. Bohužel jsem nešťastná a nevím, jak náš vztah napravit. Partner má náročnou práci. Celý týden je mimo domov a vrací se jenom na víkendy. Vždycky jsem měla doma naklizeno a navařeno. Občas to bylo přehnané, ale měla jsem na to čas. Teď je to jiné, s dítětem nestíhám. Přítel vůbec netuší, co všechno musím doma dělat. Přijede a vidí jen nepořádek a chaos.

Je o deset let starší a z manželství si přinesl spoustu nehezkých návyků. Se svou bývalou ženou měl všechno a nic. Nechtěla děti, všechno mu zakazovala, nesměl se stýkat s rodinou ani s kamarády, nechodil na pivo a pendloval jen mezi domovem a zaměstnáním. Nevadilo mu to a ještě si ji vzal. Já žádná taková pravidla a omezení neuplatňuji a stejně mám doma tichou domácnost. Dupnout si nemá smysl. Vždycky mi odpoví, že byl zvyklý na jiný režim. 

Podle něj si prý všechny matky mateřství užívají, jen já ho přežívám. Nemá ani ponětí o tom, jak to tu funguje přes týden, když s námi není. To se mu to mluví, když neví, co všechno musím každý den zvládnout. Kéž by to některá maminka sepsala. 

Srovnání 

Soužití s ním mě nebaví. Přijde domů a místo pozdravu a společně stráveného času hledá v domácnosti jen samé chyby. Vadí mu úplně všechno. I čaj, který nemám ve skříňce, ale na polici. Neumytý pekáč na lince hodí do dřezu a hystericky rovná houbičky na nádobí podle velikosti a barev. Jeho naschvály mě dohánějí k šílenství. Ve finále mi vždycky předhodí, že jeho bývalá byla puntičkářka. A on si na to zvyknul. Jeho žena ale měla na starost o domácnost dost času. Já ne. Nikdy to nepochopí a jen mě srovnává se svou první láskou. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky