Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Příběh Petra: „Partnerka po mě chce sex online. Já spíš ne.“

Příběh Petra: „Partnerka po mě chce sex online. Já spíš ne.“
Příběh Petra: „Partnerka po mě chce sex online. Já spíš ne.“
Zdroj: Thinkstock

Petr (25) chodí se svou přítelkyní skoro rok. Fáze zamilovanosti pominula a Andrea touží po experimentech. Co na to Petr?

„Nejsme spolu ani rok, a přesto už si přítelkyně stěžuje na stereotyp v našem sexu,“ píše Petr a dodává: „dokonce spolu zatím ani nebydlíme. Byl jsem s naším sexuálním životem spokojený, ale vypadá to, že Andrea ne. Chce to totiž dělat online. Já ale nevím, jak na to, a popravdě asi se i dost stydím.“ Andrea se proto rozhodla, že jejich sexuální život trochu okoření. „Řekla mi, že právě nechce, abychom upadli do nudy a stereotypu. A že krom kybersexu si můžeme vyzkoušet i jiné experimenty. Takové, které bych třeba chtěl jenom já,“ vysvětluje ještě Petr, ale přesto, že se snaží, stále je k tomu nápadu více než skeptický.

Zdroj: Thinkstock

Podle psychologů mohou experimenty v sexuálním životě dlouhodobý vztah okořenit a probudit znovu k životu. Ale pozor! Hrozí i naprostý opak, tedy zničení vztahu. A to zvláště ve chvílích, kdy partner nebo partnerka s nějakou nabídkou či nápadem nesouhlasí. Rozhodně se nevyplatí do něčeho se nutit nebo tlačit jen proto, že to chce dělat partner. Dělat něco proti své vůli nevede ke zlepšení vztahu, ale k odcizení a někdy až k odporu ve vztahu k partnerovi. Navíc u slabších jedinců mohou být následky horší a s těmi se pak musí vyrovnávat za pomocí odborníků. Jednodušší tak je najít si jiného partnera, nebo ne?

„V sexu používáme pomůcky, zkoušíme různé polohy nebo různá místa. Všechno mi přijde normální, ale občas už se cítím jako cvičená opice.“ Petr se podle svých vlastních slov řadí mezi ty tradiční milovníky, kteří mají nejraději milování v posteli pod jemným světlem. „Nepřijde mi, že bychom s Andreou vyčerpali už všechny možnosti, jak se poznat a jak si užít. A hlavně nechápu, proč to dělat přes počítač, když spolu můžeme být kdykoli. Bydlím totiž sám v bytě.“ Rozhodně si pak Petr nedokáže představit, že by s partnerkou měl sex po telefonu třeba v práci. „Chápu, že některým to dělá dobře. Jsem rád, když mi občas pošle vyzývavou sms nebo fotku, ale dělat to s ní chci doma a v posteli,“ říká radikálně Petr, ale své partnerce to vymluvit nedokáže. Nakonec vlastně i přiznává, že nejenom nechuť, ale i strach ho brzdí.

Zdroj: Thinkstock

„Vůbec nevím, jak na to. Jak to udělat, aby to bylo spontánní a necítil bych se přitom trapně.“ Ne každý se dokáže odvázat na povel. Mnoho lidí je navíc také spoutáno konvencemi. Podobně je na tom právě i Petr. „Možná by to vyřešila nějaká služební cesta nebo něco podobného. Ale nevím. Když jsem to řešil s kamarády, jen někteří to vyzkoušeli a všem to přišlo divné. Asi nejsme úplně normální. Spíš než experimenty mám teď chuť vyměnit ženskou,“ směje se Petr.

Také zkoušíte ve vztahu experimenty, nebo jako Petrovi se vám do toho moc nechce?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky