Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Honza: Má žena krade. Nevím, jak ji to mám odnaučit.

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (11)

Nevím, jak mi mohlo uniknout, že je moje žena kleptomanka. Nedá si říct, její nezadržitelná touha po odcizování věcí je již neúnosná. Nevím, jak jí to mám odnaučit. Vím, že se nejspíš jedná o nějakou psychickou poruchu, ale nevím, zda jde léčit.

Pokud má váš vztah trhliny, a vy jej přesto chcete zachránit, podívejte se do galerie a dozvíte se, jak na to.

Zpočátku jsem si ničeho nevšiml

S Janou jsme spolu chodili necelý rok a museli jsme se vzít, protože byla těhotná. Moc společného času jsme spolu netrávili, protože jsem pracoval na montážích v cizině. Nikdy jsem si ani náznakem nevšiml, že Jana má sklony ke krádežím.

Všiml jsem si toho jednou při společném nákupu, ukradla úplně zbytečnou věc. Když jsem jí u pokladny řekl, že má ještě propisku, tak se na mě osopila, že ta propiska je její. Nechtěl jsem dělat ostudu, tak jsem tuto trapnou situaci přešel. Situace se však stupňovala, odcizovala vždy, když vyšla ven. Pokaždé něco přinesla, co jsme vůbec nepotřebovali. Trápil jsem tím, že má něčeho nedostatek, že jí něco schází.

Doma se nám kupí zbytečné věci

Odcizené věci s absolutně nulovou hodnotou se nám doma akorát kupily. Ptal jsem se jejich rodičů, zda to dělala už dříve. Byl jsem překvapený, že o tom nejenom věděli, ale také, že to nikdy neřešili. Snažil jsem se jí v drobných krádežích zabránit, ale vždy se akorát zhroutila. Vyčítala mi, že z ní dělám zlodějku. Začal jsem tušit, že o svém jednání neměla ani tušení. Zřejmě adrenalin, který při odcizování věcí zaplavil její mozek, způsobil, že si svého jednání nebyla ani vědoma. Začínám tušit, že se jedná o psychickou poruchu. 

Vím, že to s ní sám nezvládnu...

Pochopil jsem, že jí to zřejmě neodnaučím. Zkoušel jsem opravdu všemožné způsoby. Po dobrém i po zlém. Nic. Obrátím se na odborníky, myslím, že se jedná o psychickou poruchu. Doufám, že se tohoto zlozvyku zbaví, nebo nevím, jak jinak mám toto její chování pojmenovat. Máme skvělé manželství, Jana je bezva ženská, jen se nesmí dostat do obchodu nebo tam, kde by mohla něco ukrást.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který jej předal redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jméno bylo na žádost čtenáře pozměněno.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky