Radek: Má žena je hloupá a nevychovaná. Dělá mi ostudu. Stydím se za ni.

Hádky kvůli manželčiným krádežím jsou u nás na denním pořádku.
Hádky kvůli manželčiným krádežím jsou u nás na denním pořádku.
Zdroj: shutterstock
Hádky kvůli manželčiným krádežím jsou u nás na denním pořádku.

Když jsem si Alici bral, věnoval jsem asi víc pozornosti jejímu vzhledu, než tomu, co má v hlavě. Teď po deseti letech manželství jsem naprosto zoufalý a žít s ní nechci. Je úplně neschopná, nemá přehled o ničem, nic neví, je skutečně hloupá. A navíc nemá žádné vychování. Je to primitiv.

Pokud má váš vztah trhliny, a vy jej přesto chcete zachránit, podívejte se do galerie a dozvíte se, jak na to.

Alici jsem si bral před deseti lety. Zaujala mě svou dokonalou fyzickou krásou a na nic jiného jsem v té době nemyslel. Byla vždy dokonale upravená, dlouhé vlasy až ke štíhlému pasu. Byl jsem její krásou očarovaný. Pravdou je, že jsme nikde moc nechodili a nestýkali se s kamarády. Když jsme byli pozváni někam na oslavu narozenin, většinou seděla pasivně a moc se nebavila. Ale byl na ni krásný pohled. Tehdy mi nevadilo ani to její věčné a afektované: „Jsem z toho celá rozechvělá.“ Teď jsem na to alergický.

Vdavky za každou cenu

Chtěla se strašně vdávat, ale už tehdy mi mělo dojít, že je úplně mimo, když si neumí vyplnit ani patřičné formuláře pro úřady. Svatba fiasko, vše jsem organizoval se svou rodinou. Alice si uměla pořídit jen nejdražší šaty, které v salonu měli a objednat si svou další přihlouplou kamarádku vizážistku a kadeřnici. My jsme s rodiči a bratry měli co dělat, abychom vše potřebné zajistili. Když jsem ji požádal, aby rozeslala pozvánky na rozloučení se svobodou, tak do mailu napsala: „Zveme tě na rozlučku před naší svadbou. Pití a jídlo sebou, je to pro nás teď drahé, svatba stojí moc peněz.“ Dopsaný smajlík za větou trochu zjemnil význam věty, ale ty gramatické hrubky. Vždyť já se za ni styděl vlastně už tehdy.

Když jsme spolu začali po svatbě bydlet, její blbost se projevovala každý den. Styděl jsem se za ni, raději jsem už k nám nezval žádné návštěvy, protože vždycky vypustila nějakou nesmyslnou hlášku. Naši přátelé si nejprve mysleli, že s těmi přiblblými dotazy si dělá Alice legraci, ale brzy pochopili, že to myslí zcela vážně. To, že je nevzdělaná a v ničem se neorientuje, na to jsem si zvykl, ale ta její primitivnost… Nikdy nic nepochopí, úplně běžné záležitosti, nad kterými nemusí ani ten největší blb přemýšlet, ale ona? Ani obraz ani zvuk.

Žádné vychování

Kromě toho, že je úplně hloupá postrádá i vychování. Vůbec ji nedojde, že není vhodné začít hovořit o citlivých tématech v nevhodnou dobu. Neumí se ani představit, chování ve společnosti je katastrofa. Stydím se za ni tak moc, že s ní odmítám chodit kamkoliv.

A vím, že s ní zbytek života rozhodně nestrávím. Snad potkám nějakou normální holku, na vzhled se už ohlížet nebudu. Rád bych potkal holku, které nebudu muset vše vysvětlovat desetkrát, za kterou se nebudu stydět a se kterou si budu moct zahrát třeba scrabble aniž bych čekal na jedno slovo hodinu a vysvětloval, co které slovo znamená.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který jej předal redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jméno bylo na žádost čtenáře pozměněno.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky