Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ludmila: Málem jsem podvedla manžela... Naše manželství to nakonec zachránilo

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia.cz

Naše čtenářka Ludmila* se rozhodla podělit o hluboce osobní příběh, který ukazuje, že i možná nevěra může nakonec vést k pevnějšímu manželství. Je to totiž příběh ženy, která na pokraji vážné chyby objevila pravou podstatu závazku a krásu investice do svého manželství.

Dnes píšu o zážitku, který mě dovedl k hlubokému poznání podstaty mého manželství. Je to příběh o křehké rovnováze mezi pokušením a závazkem. Skrze opar své skoro proběhlé nevěry jsem zjistila, že tráva na sousedově dvorku není zelenější; naopak, nejsladší plody přináší péče o naši vlastní zahradu.

Moje manželství, stejně jako každé jiné, zažilo své okamžiky vzestupů a pádů. Přečkali jsme s mým mužem nejrůznější bouře a oslavili i nějaké ty milníky, než přišel okamžik, kdy jsem cítila, že toužím po něčem víc. Rutina našeho života mi začala připadat všední a mé srdce zatoužilo po vzrušení, které se z našeho vztahu během let logicky vytratilo.

Stála jsem nad propastí

Právě v tomto období mé citové zranitelnosti se objevilo pokušení – nový kolega z práce. Ocitla jsem se v zajetí podmanivého kouzla jeho osoby, přitahována možností vzrušujícího úniku z domnělé monotónnosti mé nudné reality. V tom okamžiku jsem stála nad propastí a chystala se do ní hodit své manželství. Naštěstí jsem ale nakonec učinila rozhodnutí, které mi změnilo život.

Právě v okamžiku nejistoty, kdy se hranice mezi dobrem a zlem rozostřila, jsem zažila – a možná se tomu budete smát - hluboké prozření. Tváří v tvář možné nevěře jsem spatřila odraz lásky, kterou jsem se svým manželem po léta budovala - lásky, která nebyla dokonalá, ale měla hluboké kořeny; lásky, která už není zaslepená možností něčeho nového, ale zocelená časem a okamžiky společného utrpení.

Okamžik prozření

Právě tohle uvědomění mě přimělo stáhnout se zpátky. Nového kolegu, který o mě podle všeho měl také zájem, jsem si nakonec k tělu nepustila. Místo toho jsem si znovu uvědomila skutečnou hodnotu mého manželství. Uvědomila jsem si, že prchavé štěstí, které jsem hledala, vybledne ve srovnání se základy lásky, důvěry a oddanosti, které jsme s manželem pečlivě pěstovali. V tomto "okamžiku prozření" jsem se rozhodla ctít sliby, které jsme si dali na naší svatbě, a vnitřně jsem se znovu zavázala k poutu, které jsme vytvořili.

Během tohohle svého hledání sebe sama jsem zjistila, že prosperující manželství nestojí na nedostupnosti zakázaného ovoce, ale spíše na základech vzájemného respektu, citového spojení a závazku, kvůli kterému stojí za to překonat své slabší momenty.

Svůj příběh nesdílím proto, abych oslavovala pokušení, které mě málem svedlo na scestí, ale abych vyzdvihla hloubku lekce, kterou jsem si tím udělila. Láska není pasivní stav: vyžaduje neustálé úsilí, odhodlání a ochotu čelit vlastním touhám a nejistotám. Právě díky tomuto sebeuvědomění můžeme pěstovat vztah, která nás pak podrží v nejtěžších chvílích života.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky