Vstupem do manželství nebo porodem se nemusíte vzdát vlastního života. V galerii najdete tipy, které vám pomohou ukrojit si kus času jen pro sebe.

Rychlá akce

Jmenuji se Kateřina a je mi 33 let. Před seznámením s manželem jsem muže střídala jako ponožky, nevázala se a užívala si života single. Na děti jsem neměla ani pomyšlení. Když se ale ve firmě změnilo vedení, učaroval mi Kamil. Na vztah jsem nebyla připravená, ale rozmazlování a dárečky jsem si nechtěla odepřít. A navíc jsem měla strach, že by odmítnutí bylo nepřímou cestou k výpovědi. Vzali jsme se a přivítali na svět syna.

Ve starých kolejích

Radek je krásné a usměvavé dítě. Kamil najal paní na úklid i hlídání, cestou z práce se stavuje v oblíbené restauraci pro večeři a dává mi tučné kapesné, abych si mohla vyhodit z kopýtka. Už během těhotenství jsem se ale nudila a na sociálních sítích visela od rána do večera. Když jsem dva týdny po porodu sdílela fotografii ve spodním prádle, nečekala jsem tolik komentářů. Dost z nich bylo jen moralizování, že takové prezentování čerstvé maminky je nevhodné. Zbytek byl plný obdivu a soukromé zprávy se množily. Té pozornosti jsem se nedokázala nabažit. Vrátila jsem se do starých časů, kdy pro mě muži byli jako droga a já si je uměla omotat kolem prstu.

Plánování

Odepisovala jsem a flirtovala jako o život. Z křesla jsem se dívala do dětské postýlky, ale výčitky se nedostavily. Synovi už jsou dva roky a musím si dávat velký pozor, aby se se "strýčky" nepotkával a nenaprášil mě manželovi. Jen co si ho vyzvedne chůva, do pár minut se na mě dobývá milenec. Dvě hodinky několikrát týdně mi úplně stačí. V diáři nemám jako Kamil zapsané časy konferenčních hovorů a důležitých schůzek, ale milenecká setkání a plánované výbuchy vášně.

Nevím, jestli Kamil něco tuší. Myslím, že ne. Slepě mi důvěřuje a při jeho pracovním nasazení mu moje nevěra ani nepřijde na mysl. Jeho chyba. Ostražitost je nejlepší způsob, jak nebýt v životě zklamaný.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.