Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pravda a omyly v sexu – váš názor?

Zdroj: Profimedia.cz

Sex vždy bude předmětem debat. Ne všechno, co se tvrdí, je ale pravda. Chcete znát odpovědi na ty nejzásadnější omyly? Zde jsou!

1. Na sex musíte mít vždycky stoprocentní chuť!

Pravda: Znáte rčení S jídlem roste chuť? Ano? Tak teď zkuste slůvko jídlo nahradit slůvkem sex. Do ničeho se v žádném případě nenuťte, začněte nejdříve mazlením nebo masáží. Kdoví, co to s vaším libidem udělá. A pokud ani poté touha na sex nestoupne, nevadí. Mnohem důležitější je užívat si intimní chvíle ve dvou.

2. Muži mají na sex chuť pořád

Pravda: Ano, u mužů se chuť na sex dostaví rychleji a snadněji než u žen. Neznamená to ale, že musejí nutně prahnout po sexu nonstop. Jsou pochopitelně i takoví muži, kteří se občas chtějí prostě jen mazlit.

3. Dobrý sex je pouze sex nabitý vášní

Pravda: Jistě, vášeň a sex – to je správná kombinace. Lačné pohledy s jasnou erotickou výzvou. Oblečení strhané z těla. A pak krásné vyvrcholení ohňostroje vášně. To je samozřejmě moc fajn. Jenže buďme trochu realisté. Vášeň se může ukrývat už v pouhé touze po krásném večeru s vaším milým. Pokud takhle toužíte oba, není co řešit.

4. Sex je jen pro mladé a krásné lidi

Pravda: Tenhle mýtus známe všichni. Prsatá opálená blondýna, ne starší než dvacet. Pochodující reklama na sex a vedle ní svalnatý mladík. Jenže, ruku na srdce. Neužíváte si náhodou sex spíše po třicítce, než když vám bylo –náct? Z vědeckého výzkumu lékařské fakulty univerzity v New Jersey dokonce vyplynulo, že frekvence orgasmu u žen se s přibývajícími 10 lety zvyšuje, a to až do osmdesátky! To samé platí také u mužů, obzvláště u těch, kteří v mladém věku trpěli předčasným výronem semene. S přibývajícími roky člověk prostě lépe ví, co mu dělá dobře.

5. V dlouhodobém vztahu sexu ubývá

Pravda: Ano. Pokud se frekvence sexu týká, je to skutečně tak. Dost to souvisí s faktem, že na začátku jsou milenci prostě posedlí touhou po sexu a dokáží klidně promilovat celou noc. Jenže, takovou frekvenci by stěží vydržel průměrný zdravý člověk déle než jeden rok.

6. Souložit pod normu je trapné

Pravda: Průměrný Čech se oddává sexu dvakrát týdně. Děsivá statistika obzvláště pro ty, kteří za sebou mají týden nebo i delší dobu bez sexu. Znamená to, že šel jejich sexuální život definitivně do kytek? Ne tak docela. Platí totiž pravidlo: Čím déle trvá půst, tím více stoupá chuť.

KAFE.CZ přináší: Názor odborníka

Nejsou lidé frustrovaní ze sexuálních průzkumů, v nichž se zpravidla říká něco jiného, než je realita?

Zdroj: Profimedia.cz „Rozumný člověk zpravidla ví, že všechny sexuální statistiky jsou založeny na subjektivní výpovědi účastníků, mohou tedy být dost daleko od skutečného života. Výsledky takové ankety pak vyjadřují spíše to, jakým by člověk chtěl být než jakým ve skutečnosti je.“
Sexuolog MUDr. Radim Uzel, CSc.

 

 

 7. Sex se nedá naplánovat, musí být spontánní

Pravda: V ideální světě možná. Jenže, znáte to. Máte práce až nad hlavu, a tak je sex první věcí, kterou vypouštíte. Proto je někdy lepší domluvit se s partnerem. Samozřejmě nelze začínat hovor slovy: „Miláčku, v úterý si napiš do diáře, že budeme souložit.“ Zkuste spíše navrhnout příjemný večer ve dvou.

8. Těžce dosahuji orgasmu. Je se mnou něco v nepořádku?

Pravda: Ovšem. Tedy pokud berete za bernou minci pornofilmy. Tam přece pouhý dotek může způsobit extázi! Buďme trochu soudní. Většina žen přece orgasmu nedosáhne, když je muž dvakrát políbí na prsa a potom do nich vnikne. K tomu je potřeba větší úsilí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky