Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Plážový románek: Od kapavky po AIDS!

Zdroj: profimedia.cz

Více než polovina prostitutek (a prostitutů) v Thajsku je nakažena virem HIV, z jižní Evropy si lidé zase přivezou nejvíce případů žloutenky...

Thajsko – na líbání zapomeňte!

Evropské země i exotika. Každým rokem přitahují pláže a slunce tisíce turistů, kteří zde hledají ještě něco – sexuální dobrodružství. Hodinové hotely, gogo bary, noční kluby, masážní salóny – to jsou jen některá z lákadel, která vám nabízí hříchem provoněné Thajsko. Svůdným místním ženám se jen těžko odolává, ale pokud si představíte, že až polovina prostitutek a prostitutů je HIV pozitivní, možná vás erotické choutky opravdu přejdou. Nemoc AIDS je zároveň tou nejvážnější, kterou si mohou ze své dovolené můžete přivézt. A ještě horší je, že zdejší virus HIV je navíc mnohem zákeřnější než ten, s nímž se setkáváme u nás. Jedná se totiž o sérotyp E, který je až 50 x nakažlivější! Takže na líbání s Thajcem nebo Thajkou raději rychle zapomeňte – i při něm jej totiž můžete chytit!

Saxofon místo mužské chlouby

Jsou tu ovšem i jiné pohlavně přenosné choroby, které si jako dárek můžete ze své dovolené přivést. Tou nejběžnější jsou chlamydie, které však dokáží vyvolat zánětlivá onemocnění pohlavních a močových orgánů. Můžete se s nimi setkat i u nás, avšak jejich specifické sérotypy L1, L2 a L3 mohou způsobit infekční onemocnění s cizokrajně znějícím názvem – venerický lymfogranulom. Horečka, bolesti hlavy, kloubů, nechutenství a především vřídky na genitáliích jsou jejími typickými příznaky. U mužů může způsobit ještě jednu abnormalitu – saxofonový penis. Zkroucený, a zdeformovaný pohlavní úd totiž začne připomínat saxofon!

Muž a žena u bazénu Muž a žena u bazénu Zdroj: profimedia.cz

Kapavka, syfilis i žloutenka

Kapavka a syfilis patří k dalším častým nemocem, s nimiž se z dovolené můžete vrátit. Ročně je u nás evidováno několik stovek případů! Zatímco kapavka se projevuje silným hnisavým výtokem, pálením a zvýšenou teplotou, syfilis je zákeřnější – prvním příznakem je vřed na genitáliích. A další nepříjemnou vzpomínkou, kterou si můžete přivést, je i žloutenka. V této souvislosti lékaři varují – zapomeňte nejen na nechráněný sex, ale i na tetování a piercing. A nemusíte jezdit nikam daleko – podle odborníků si nejvíce žloutenek nevozí lidé z exotických zemí, ale z pobytu v jižní a západní Evropě. Možná se to nezdá, ale žloutenka typu B je ještě stokrát nebezpečnější než obávaná AIDS. Na celém světě je více než dvě miliardy nakažených. Typ B je o to zákeřnější, že může přejít k cirhóze, anebo rakovině jater…

Nejlepší prevence? Věrnost!

Pokud si myslíte, že je sexuální turistika výhradně doménou mužů, pak jste na omylu. Jezdí za ní i ženy, a to ve velké míře. Zatímco v létě je lákají blízká přímořská letoviska, nebo arabské země, v zimě je oblíbeným rájem sexuálních turistek Bali, kde se na roztoužené dámy snaží zapůsobit tamní plážoví kovbojové. Lékaři proto důrazně varují – pokud se vydáte na dovolenou s cílem zažít nějaký ten románek, dodržujte zásady chráněného styku a nechejte se očkovat na žloutenku typu B. Ani to vás však před nemocemi stoprocentně neochrání. Jaký je tedy recept na zdraví? Oboustranná věrnost, shodují se lékaři!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky