Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pět témat, kvůli kterým se s partnerem téměř jistě pohádáte

Záleží samozřejmě na mnoha okolnostech, jestli se hádka rozhoří nebo ne. Následující témata však berte jako mimořádně výbušná a zacházejte s nimi co nejopatrněji. V Evropě se kvůli nim hádá nejvíc lidí.

Nebezpečné prkotiny

Tohle je opravdu velká množina drobností, které se stanou důvodem k hádce ve chvíli, kdy je jeden z vás (nebo rovnou oba) unavený nebo ve stresu. V nedávném průzkumu společnosti GfK uváděli Češi „nepodstatné malichernosti“ jako vůbec nejčastější důvod k rodinným sporům.
Potíž je v tom, že obvykle nezůstane u původního tématu a z roztržky na téma: „Co budeme vařit k obědu“ se v rámci lavinového efektu klidně může stát vážná hádka, do které budete neustále přibírat další náročná vztahová témata.
V takovém stavu samozřejmě nemůžete vyřešit absolutně nic a více než kdy jindy vám hrozí, že řeknete něco, co vás bude později velmi mrzet. „Pokud zjistíte, že nejste schopní držet se původního tématu, kvůli kterému vznikl váš spor, berte to jako znamení, že byste se měli sebrat a jít spát nebo každý po svém,“ vzkazuje psycholog Karel Červinka.

 

 

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky