Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Partnerské intimnosti po porodu: 9 tipů pro oba, jak to udělat, aby to klaplo

Sex po porodu: 9 tipů, aby to klaplo
Sex po porodu: 9 tipů, aby to klaplo
Zdroj: Thinstock

Příchod dítěte na svět? Bezesné noci, křičící mimino, přetažená máma, bezradný táta. Není divu, že na intimnosti není leckdy čas ani chuť...

1. Mějte ze sebe dobrý pocit

Většina žen se po porodu ve svém těle necítí sexy. Ono ani není divu – s pár kily navíc... Pro většinu mužů je ovšem žena po porodu mimořádně přitažlivá.

Tip pro muže: Řekněte vaší ženě, jak moc je žádoucí. Naroste jí sebevědomí a bude si připadat daleko více sexy.

2. Dítě v ložnici / vy kdekoliv

Dítě do šesti měsíců či jednoho roku zpravidla spí v ložnici rodičů. Jeho postýlka je tak přímo u té vaší. Neustále miminko pozorujete, což zpravidla funguje jako zabiják sexuální touhy.

Náš tip: Věnujte se intimním hrátkám mimo ložnici. Co třeba sedačka v obýváku, nebo kuchyňská linka?

3. Rychlý, ale hříšný akt

Nemáte času nazbyt, proto bezezbytku využijte každou příležitost. Děťátko právě usnulo? Na chvilku je hlídá sousedka? Spontánní rychlovka vnese do vašeho vztahu ten správný vítr!

4. Naplánujte si noc ve dvou

Jste rodiče, ale zároveň také milenci. Nedopusťte, aby kojení a tišení miminka zabilo erotiku! Kojíte? Nevadí! Můžete si mléko odstříknout a požádat o pomoc s hlídáním babičku. Naplánujte si noc v hotelu a dopředu si společně představujte, co tam všechno budete dělat.

5. Odpočiňte si na chvilku od miminka

Hlavně ženy se často nedokáží od svého drobečka ani na minutu odtrhnout. To není dobře! Žena si potřebuje od útrap, které s sebou přináší nový život, na chvíli odpočinout. Proto využijte nabídnuté pomoci prarodičů. Pokud je již nemáte, může vám třeba na hodinku miminko pohlídat sousedka, nebo kamarádka. To je dostatečně dlouhá doba, aby se žena uvolnila a byla večer v té správné náladě. Nelze-li jinak, zkuste babysitting.

6. Přitažliví jsou muži, kteří pomáhají

Od chlapa se zpravidla nevyžaduje, aby po nabitém pracovním dni ještě pomohl s gruntováním bytu. Nicméně pokud vám partner po příchodu z práce pomůže s přípravou večeře, nebo třeba vykoupe miminko, budete mít pak spíše chuť a energii na večerní erotické hrátky.

7. Dřívější odchod z práce

Hodně mužů přichází domů z práce nejdříve mezi 18. a 20. hodinou. Pak se diví, že doma najdou drahou polovičku na pokraji nervového zhroucení. Pánové by proto měli dokázat špetku empatie a přicházet domů ještě před šestou. Pokud vás šéf dřív nepustí, vymiňte si, že alespoň jeden den v pracovním týdnu budete odcházet z práce dřív.

8. Nekupujte jen dupačky

Je jasné, že teď trávíte v obchodech pro děti více času. Zapomínat byste ale neměla ani na sebe. Co takhle koupě nového spodního prádla? Pertner to jistě ocení a vy si budete připadat v novém prádélku zase sexy, jako před porodem.

9. Nemluvte miminkovštinou!

Zapomeňte na dudu, ňuňu a další výrazy, díky nimž komunikujete s vaším dítětem. A už vůbec se je neodvažujte používat během předehry! Místo toho si oprašte hříšný slovník.

Kafe.cz zjistilo:

  • Podle studie, kterou provedli odborníci v Birminghamu, má problémy se sexem po porodu více než polovina žen.
  • Ženy průměrně zahajují pohlavní život po osmi týdnech od porodu.
  • Nejrychleji se k sexu vracejí ženy po císařském řezu, nejpomaleji naopak ženy po porodu kleštěmi.
  • Téměř pro třetinu žen je milování po porodu bolestivé.
  • Ženy, které plně kojí, mívají díky zvýšené hladině prolaktinu výrazně menší, anebo žádnou chuť na sex.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky