Krásný nebo zábavný?

Mladí a fešní »kluci z plakátu« nás samozřejmě přitahují, rády se na ně podíváme a povzdechneme si slastně (Ach). Ale není všechno zlato, co se třpytí. Jestliže se z urostlého fešáka vyklube nesebevědomý typ »mouchy snězte si mě«, nebo arogantní a přehnaně sebevědomý macho, se kterým se ovšem nedá mluvit o ničem jiném než o něm samotném, bereme nohy na ramena. A? Utíkáme k energickému optimistovi, který srší vtipem, nechybí mu trocha empatie, má jiskru (a nejen jednu), umí například úžasně vařit a ještě k tomu mu nedělá v nejmenším problémy vydělat na obstojné živobytí. A v té chvíli jde vzhled stranou...

Zajímá vás, jakým typům mužů se líbíte vy? Otestujte se!

Malý nebo velký?

Víte například, že »starý proutník« Roman Polański (mimochodem žádný krasavec) měří jen 162 cm? Nebo takový Bob Dylan a třeba i Elijah Wood pana režiséra přerostli o pouhé 2 cm... A v podobném duchu bychom mohli pokračovat dál, spoustu na první pohled nevzhledných mužů to s námi prostě umí... Čím to?

Bohatý nebo chudý?

Častý argument osamělých a zatrpklých mužů je, že dnešní ženy »jsou jen na peníze«. Ale pravda je zřejmě trochu někde jinde. Nejsme zkažené moderní dobou, tak to prostě chodí odpradávna. Nejeden vzhledově vcelku nezajímavý movitý vlastník rozsáhlých nemovitostí si rozhodně nemůže na obdiv a zájem žen stěžovat. Jestliže však, smutní pánové, tušíte, že vás nic takového v životě nečeká, a přesto toužíte někoho uhranout, najděte si nějakou činnost, ve které budete vynikat a budete lepší než ostatní. Nebuďte leniví. Nemáme rády muže, kteří spí na vavřínech a vůbec nejde o miliony na kontě. My vás prostě rády obdivujeme! Ale pozor, ne abyste oné aktivitě propadli a zanedbávali nás.

Jsme nevyzpytatelné a iracionální... Ale nezoufejte!

Kromě několika základních předpokladů, nás totiž dokážou uhranout (alespoň na chvíli) naprosto malicherné detaily. Některé z nás přitahují muži s velkým nosem, jiné nedají dopustit na počínající pleš, další milují výrazná žilnatá předloktí, porost po celém těle a divoký zjev. Mnohé z nás nemohou odtrhnout oči dlouhých hustých vlasů a vrásek smíchu kolem oči a úst, nebo se necháme dobrovolně vodit za nos specifickou vůní potu a kolínské... Ovšem co žena, to specifický vkus, takže být vámi, pánové, rozhodně bych neklesala na mysli.

Kafe cz vám přináší názory žen

Martina (21)
Musím přiznat, že na vzhledu mi celkem záleží. Nehledám si ještě manžela, na to mám myslím celkem dost času, ale kluk mě musí nějak okouzlit. Měl by mít charisma a líbí se mi spíše vyšší kluci, ale to je i tím, že sama nejsem žádný drobek.
Irena (31)
Dnešní pan božský je urostlý, může být i chlupatý, ale rozhodně ne všude! Měl by se oblékat decentně, ale ne výstředně, měl by mít stálou práci (žádné »práce na volné noze« ani nejisté vykrádačky aut nebo dovoz »značkového zboží« z Asie apod.). Měl by si tykat s deodoranty a parfémy a pak je jedno, zda má dva metry nebo metr sedmdesát. Ale úplně nejhlavnější věc - je jedno, co má současný pan božský na hlavě, ale ZARUČENĚ MUSÍ mít v hlavě! Začíná to od umění napravit běžné domácí spotřebiče, jde to přes rozhled, co se děje na Blízkém Východě až ke znalosti aspoň jednoho světového jazyka a aspoň jednoho literárního tvůrce nebo skladatele vážné hudby :-) Zkrátka... Lopaty s Tinou Turner v podpaží nebrat!
Bára (41)
Z ledajakých ideálů jsem slevila, ale faktem zůstává, že nemám ráda muže líné, s pivním pupkem a takové ty negativní typy, co pořád nadávají a prudí, ničím se jím člověk nezavděčí a žena se může rozkrájet a stejně je všechno špatně. A druhý extrém jsem měla doma. Bývalý partner prostě pracoval nonstop. Měl rozjetou firmu a xy různých projektů, domů chodil už akorát spát. To má k božskému hodně daleko.