Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Otázky, které partnerovi raději nepokládejte

Zdroj: Profimedia.cz

Máte někdy pocit, že muži něco jiného mluví a něco jiného si myslí? Jde o lži, drobné tzv. »nepravdy« nebo prostě nemají odvahu vám říct do očí, co si opravdu myslí? V některých situacích jsou ale naše otázky položeny tak, že partner prostě musí říct něco jiného než si myslí, aby vás neranil.

„Nevypadám v tom tlustě?“

Chystáme se ven v něčem, co jsme na sobě už dlouho neměly a nejsme si jisté, jestli jsme zakryly dobře naše drobné nedostatky v podobě »špeků«. Zeptáme se tedy přítele, jestli v tom nevypadáme tlustě. Čekáme opravdu upřímnou odpověď? Řekněme si to na rovinu - ve skrytu duše chceme jen ujištění, že jsme pro něj i tak krásné. A muži zpravidla vědí, že jiná než kladná odpověď není správná (a kdyby řekl cokoliv jiného, byl by oheň na střeše). Raději se tedy vyhnou problémům a automaticky odpovídají „Ale to víš že ne, moc ti to sluší.“

Rada Kafe.cz

Při téhle otázce si naběhneme samy. Dobře víme, že od něj vlastně čekáme jen ujištění, nikoliv kritickou odpověď. Tu raději hledejme u kamarádek nebo rodinných příslušníků a partnerovi podobné otázky nepokládejme. Zpravidla to nemají rádi nebo je vůbec nenapadne, že byste tohle mohla řešit. Pokud se mu líbíte a má vás rád, nějaký »faldík« opravdu neřeší.

„Vařím opravdu dobře?“

Pokud vyseknete svíčkovou i ze spaní, pak se vás toto asi netýká. Jestli však mezi vaše největší speciality patří těstoviny s kečupem pak věřte, že si po vaší večeři při svíčkách velmi rád objedná pizzu. Ví ale, že kdyby vám řekl třeba: „No, moc ses nepředvedla!“, bude vám to líto, obviníte ho z toho, že je nevděčný a doporučíte mu, ať si příště uvaří sám.

Rada Kafe.cz

Pokud nechcete, aby se taková situace opakovala, můžete začít s učením – kuchařských knih je na trhu opravdu velké množství a řada z nich je určena právě začátečníkům. Ještě lepší možností je občas také vařit spolu – příště, až budete chtít připravit večeři, zapojte ho do procesu nebo se zkuste domluvit tak, aby byl u vaření aspoň přítomen. Uvidí, že jste se opravdu snažila, a i když výsledek nebude úžasný, můžete se tomu spolu v klidu zasmát a zkusit příště jinou variantu.

„Můžu si půjčit tvůj holicí strojek?“

I takovou otázku řada z vás partnerovi nezřídka pokládá. A věřte, že mu to opravdu není jedno. Chce se ale vyhnout zbytečné diskuzi, a proto vám svůj strojek půjčí (s tím, že ho druhý den vyhodí a koupí si nový). Upřímně řečeno - vy byste si snad chtěla holit tvář s něčím, co je plné chlupů z nohou?

„Líbí se ti Petra?“

Máte hezké a milé kamarádky a váš partner je k nim přátelský? Nemusí to přece vůbec znamenat, že se mu některá z nich líbí natolik, že by ji za vás vyměnil. Mohou mu být prostě jen sympatické. Vás ale přesto samozřejmě napadají otázky typu: „Líbí se mu Petra? Nebo Jana?“

Rada Kafe.cz

Neptejte se partnera na tento typ otázek, protože opět se pohybujete na tenkém ledě. Jednak si partner může myslet, že jste přehnaně žárlivá a nemusí se mu to líbit, jednak mu může být otázka nepříjemná, protože by třeba rád (naprosto bez skrytých podtextů) řekl: „Ano, Petra je hezká holka“, ale ví, že byste se mohla naštvat. Proč to řešíte? Chodí přece s vámi!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky