Darina: Načapala jsem partnera v dámském oblečení, zvedl se mi z toho žaludek

Muž nebo žena?
Muž nebo žena?

Někdy je na vině dlouhodobý stres, jindy hluboko ukryté choutky, které se prodraly na světlo světa. Ne vždy je nutné odchylky chování odsoudit.

Nechová-li se partner podle přijatých standardů, hned přijde na přetřes nevěra. Co když je za tím něco jiného? Zapátrejte v galerii!

Kolik je moc?

Jmenuji se Darina a jsem typická ženská. Skříně mi praskají ve švech pod náporem šatů, klobouků, kabelek a bot. Už ani přesně nevím, kolik čeho mám a často vytáhnu z botníku pár lodiček, na které jsem úplně zapomněla a na pár týdnů jim zase vdechnu život. V nákupním centru bývám jako smyslů zbavená. Nikdy jsem nevysosala účet do koruny, ale když mi přebývá pár stovek, většinou neodolám a koupím si alespoň žabky za pár korun. Na druhou stranu mohu s čistým svědomím říct, že mám svoji slabost pod kontrolou a nikdy bych nevyměnila kozačky za půl kila hovězí svíčkové nebo riskovala opožděnou platbu nájmu.

Poklady

Směšný je fakt, že ve skutečnosti tahám dvě kabelky a točím patery boty. O to větší překvapení na mě čeká, když jsou v předsíni vyndané kousky, o kterých jsem neměla zdání. Zápletku jsem rozluštila náhle. A byla bych mnohem radši, kdybych nebyla do choulostivé kauzy zapletená. Pracovní schůzka byla kratší, než jsem Markovi avizovala a vrátila jsem se domů o více než hodinu dřív. Ještě jsem ani nestrčila klíč do zámku, když mě zarazila roztančená hudba od Cher. Sundala jsem podpatky, abych záletníka nevyrušila klapáním bot a s největší opatrností se vplížila dovnitř. Už jsem se chtěla rozrazit dveře do ložnice a přistihnout ho s milenkou, když jsem uslyšela z obývacího pokoje šramot. Nic nenaznačovalo nevěře. Ale skutečnost byla mnohem horší. Trapná a ponižující. Muž, na kterém jsem zbožňovala každý sval a cenila si ho pro jeho schopnost uchvátit mě, ochránit a provázet životem, mi vyrazil dech. Stál přede mnou a marně hledal slova. Měl na sobě těsné šaty, z průstřihu na hrudníku se mu draly chlupy, střevíce měl napůl rozepnuté a tváře skrýval pod nánosem pudru. Nepila jsem, ale rukou jsem si překryla ústa a běžela se vyzvracet na záchod. Viděla jsem něco, s čím jsem neměla v úmyslu se smířit.

Dvě tváře

Ráno mě probudil ruch z koupelny. Zabalila jsem se do županu a opřela se o futra. U umyvadla stál Marek v plné síle a upravoval si vousy. Všiml si mě a sklopil hlavu. Mlčky jsem ho dál pozorovala, a tak se nenechal rušit.

"Chceš víc času pro sebe?" "Ne, jen mě, prosím, neodsuzuj. Dělá mi to dobře a můžu po dni v práci vypnout. Často jsi doma dřív než já, neděje se to denně. Nemusíš mít strach, že by to opustilo náš byt a prezentoval jsem se jinde než doma v obýváku." Smířlivě jsem pokývala a šla si ještě na chvíli lehnout. Následující dny se nenechal zahanbit a tahal z rukávu samá chlapácká esa.

Mezi námi

Ke konci týdne jsem se vrátila z práce unavená jako sušená borůvka. Seděl na gauči a sledoval historický dokument. Zalovila jsem ve skříni a vytáhla šaty a boty, ve kterých by se mi mohl zamlouvat. Sedla jsem si k němu, rozdělala tašku se štětci a stíny a namalovala si ho podle sebe. Nepromluvil, ale z pohledu jsem vyčetla, že je překvapený a netrpělivě čeká, co se bude dít. Nalila jsem víno a uvelebila se na balkóně. Připadala jsem si jako s kamarádkou a on pravidla nové hry velmi rychle pochopil. I když někde dole kuriózní situace bylo zvrácené jiskření, jakmile mě vyslechl, svlékl se a byl zase za muže. Podobné "terapie" praktikujeme pravidelně a našemu vztahu neskutečně prospívají. Bez soudu, každý pár je přece jiný!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky