Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

NOVÝ SERIÁL: PRŮVODCE EROTICKÝMI POMŮCKAMI – ÚVOD

Průvodce erotickými pomůckami
Průvodce erotickými pomůckami
Zdroj: sexshop.cz

Vítáme vás u našeho nového 16dílného seriálu „Průvodce erotickými pomůckami“. V tomto prvním díle vám ukážeme základní dělení erotických pomůcek a následně si pak v dalších dílech tyto jednotlivé kategorie rozebereme.

Vzhledem k tomu, že naše redakce při hledání informací narazila na mnoho pomůcek různých tvarů, funkcí i názvů, jsme rádi, že nám poskytl odborné poradenství obchod a e-shop sexshop.cz. Ti nám pomohli nejen objasnit přesnou terminologii, ale dokonce vysvětlili i ty nejmenší detaily a představili navíc to, co jsme dosud neznali. Pohodlně se usaďte, 1. díl „Průvodce erotickými pomůckami“ začíná! Abychom se v tom my, ani vy, neztratili, rozdělili jsme si erotické pomůcky na kategorie: pro ženy, pro muže a pro pár, což se ukázalo jako nejpřehlednější.

Pomůcky pro ženy:

 • Vibrátory: Asi nejznámější pomůckou pro dámy je vibrátor. Jenže vibrátorů je na trhu spousty. Jaký tedy vybrat? Při výběru vibrátoru je potřeba si uvědomit, kterou erotogenní zónu chcete stimulovat. Klitoris, bod G, anál nebo třeba bradavky? Anebo kombinaci více bodů? Bude jej žena používat sama nebo v páru? Spousta možností!
 • Tlakové stimulátory na klitoris: Stimulace klitorisu pomocí podtlaku je neuvěřitelně intenzivní. Podtlakové stimulátory vytváří podtlak, který doslova nasává klitoris a prokrvuje tkáně klitorisu i jeho okolí. A orgasmus na sebe zpravidla nenechá dlouho čekat.
 • Dilda: Dildo není to samé jako vibrátor, protože dildo nevibruje. V podstatě většinou napodobuje penis nejen tvarem a vzhledem, ale mnohdy i materiálem, ze kterého je vyrobeno. Velikost dilda si můžete vybrat podle své chuti.
 • Venušiny kuličky: S venušinými kuličkami nezažijete jen vzrušení, ale můžete s nimi i efektivně posilovat svaly pánevního dna. Existují verze s vibracemi, bez vibrací, s vnitřní kuličkou, jen se závažím, a dokonce i pulzační, které pracují za vás.
 • Vibrační vajíčka: Na rozdíl od venušiných kuliček jsou vibrační vajíčka primárně určena k potěšení. Nabízí více využití, a to kdekoli a kdykoli! Vibrace jsou dostatečně silné pro masáž klitorisu i pysků. Vajíčko ale můžete vložit i klasicky do vaginy a pokud má i dálkový ovladač, dát jej třeba partnerovi a jít spolu nakupovat.
 • Vakuové pumpy pro ženy: Ano, i ženy mají vakuové pumpy. Pumpy fungují na principu podtlaku. Místo, kde je pumpa přiložena, dokonale prokrví a zvýší tak jeho citlivost. Vakuové pumpy jsou většinou univerzální a můžete je díky nástavcům použít na celou vaginu nebo jen na klitoris či na bradavky.

Základní dělení erotických pomůcek Základní dělení erotických pomůcek Zdroj: sexshop.cz

Pomůcky pro muže

 • Masturbátory: Masturbátor je pomůcka, která většinou nahrazuje partnerku, když není poblíž. Nabídka masturbátorů pro muže je opravdu široká. Vybírat můžete podle toho, zda má masturbátor vibrace, z jakého je materiálu, dále podle velikosti, značky nebo univerzálnosti použití.
 • Umělé vaginy: Umělé vaginy jsou realistickou náhradou ženy. Materiály, ze kterých jsou vyrobené, jsou velmi podobné lidské kůži a vnitřní struktura je opravdu nadmíru realistická. V nabídce najdete vaginy vibrační i nevibrační. Vaginy jsou efektivní pomůckou pro dlouhodobě single muže i pro všechny pány, kteří by rádi natrénovali delší sexuální výdrž.
 • Erekční kroužky: Skvělým pomocníkem pro udržení pevné erekce jsou erekční kroužky. Na trhu najdete vibrační i nevibrační. A pak různé další, například i s upevněním za varlata či v kombinaci s anální stimulací a podobně. Vibrační erekční kroužky navíc ocení i partnerky/ři, neb se z nositele stává živý vibrátor a sex je zase jiný.
 • Vibrátory pro masáž prostaty: Stimulace a masáž prostaty pomocí speciálního vibrátoru je opravdu velmi příjemná a orgasmus muže dostává úplně jiný a nový rozměr. Ať už při masturbaci, nebo pro zpestření erotických hrátek v páru. Současně jde také o zdravotní pomoc v případě problémů s prostatou či předcházení problémů.
 • Návleky na penis: Díky návleku na penis svůj penis zvětšíte a můžete ho i prodloužit a podpořit erekci. Partner/ka ocení případné stimulační výstupky na povrchu návleku.
 • Vakuové pumpy pro muže: Větší penis, pevnější a delší erekce. To jsou důvody, proč mít doma vakuovou pumpu. Dávno se nekupuje pouze na doporučení lékaře, nebo když je problém s erekcí. S vakuovými pumpami zažijete spousty zábavy a oceníte ji vy i váš partner/ka.

Párový vibrátor Párový vibrátor Zdroj: sexshop.cz

Pomůcky pro pár

 • Párové vibrátory: Synchronizované orgasmy? S párovými vibrátory žádný problém. Jejich existence nás vlastně docela překvapila a moc jsme si to neuměli představit. Většinou jsou ve tvaru „U“ kdy jedna část se vsouvá do vaginy a druhá zvenku přiléhá na klitoris. Partnerka je tak užší pro partnera a zároveň získává při sexu tolik příjemnou stimulaci klitorisu.
 • Připínací penisy: Připínací penis, alias strap-on, už dávno není jen doménou homosexuálních párů. Uplatnění připínacího penisu najdete při vaginálním, análním i orálním sexu. Nemusíte si hned představit ženu, jak uspokojuje svého muže zezadu. Muž si může připínací penis připnout také a ženu tak uspokojit dvojitou penetrací.
 • BDSM pomůcky: BDSM je zkratka anglických slov pro spoutání, disciplínu, dominanci, submisi a sadomasochismu. BDSM hrátky mají spoustu podob a podrobně se na ně podíváme v jednom z našich dalších dílů tohoto seriálu. Ačkoli BDSM téma by vydalo na samostatný seriál.
 • Anální pomůcky: Ano, anální pomůcky mohly být i mezi vibrátory (avšak pozor, anální vibrátory mají vždy bezpečnou koncovku!) a stejně tak by mohly být v kategorii pro ženy i pro muže.
 • Lubrikační gely: Klasika, která nesmí chybět v žádném šuplíčku. Řeší nejen vaginální suchost, ale jsou i gely s různými složkami, které umí pokaždé něco jiného. Gel využijete nejen při sexu klasickém, ale i při masturbaci. Některé gely mají dokonce příchuť a úžasnou vůni nebo stimulační, či naopak tlumící účinky.
 • Masážní oleje: To je taková jistota, na kterou narazíte při nakupování v sexshopu. Olejová masáž může být velmi romantická, ale také ohromně vášnivá a erotická. Tak či tak, věřte, že s nimi můžete zažít velmi vzrušující a voňavý večer.

Zaujal vás článek a chtěli byste něco z toho vyzkoušet? Diskrétně prozkoumat můžete e-shop sexshop.cz. A s kódem SERIAL15 získáte slevu 15 %!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky