Tresty za nevěru jsou v některých koutech světa fatální: Udušení i pití octa

Tresty za nevěru
Tresty za nevěru

Nevěra se nevyplácí. Někdy ani není potřeba pravdivé svědectví, ale žena je potrestaná jen na základě pomluv nebo křivé přísahy.

Papua-Nová Guinea

Papuánci jsou po odhalení nevěry nelítostní a vyžadují potrestání. To nemá nikde jinde ve světě konkurenci. Nevěrnici uříznou prsty a donutí jejího milence, aby je snědl. Hned poté mu setnou hlavu. I když je trest přísný, ženy to zřejmě od poměrů mimo manželství neodrazuje. Bez prstů jsou jich tisíce.

Barma

Barmským dívkám se od dětství nasazují na krk speciální obruče, které ho tvarují a prodlužují. Dokud jsou kruhy pohromadě, musí ženy snášet jen nepohodlí. Za nevěru jsou jim ale postupně sundávány, obratle už nejsou schopné nést váhu hlavy, krk se bortí a žena v bolestech umírá.

Thajsko

Cizoložství se v Thajsku trestalo opravdu krutým způsobem. Ženu přivázali ke kůlu, zbili a poté k ní připustili slona, který byl zrovna při chuti. Ten dupal, kopal, funěl a pokoušel se o "spojení". Pro nevěrnici to byla konečná, pro vesničany zábavná podívaná.

V Thajsku využívali agresivní nebo natěšené slony.

Korea

Korea je pověstná přísným režimem a pravidly, která se zrodí téměř ze dne na den, jen aby mohl být trest proveden. Odhalená nevěra končila smrtí ženy. Usvědčenou ženu donutili vypít ohromné množství štiplavého octa. Když se jí břicho dostatečně zvětšilo a připomínalo buben, vzali do rukou hole a ubili ji k smrti.

Luang

V malém africkém království Luang nemarnili s nevěrníky čas zdlouhavými procesy a po usvědčení, kdy se neověřovala pravdivost, shodili nevěrníky z vysokého útesu přímo do moře.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky