Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nevěra: Fakta, která (asi) netušíte

Zdroj: Profimedia.cz

Okolo podvádění koluje spousta mýtů. Které jsou nepravdivé?

Pravda?

Lidé podvádějí, protože jsou doma nešťastní.

Ženy: Pro ženy toto pravidlo většinou platí. Jen 34 % žen, které podvádějí, se doma cítí šťastné.
Muži: Zřídkakdy si nechají ujít příležitost mít mimomanželský sex, a to i v případě, že partnerku milují a v sexu nemají problémy. V průzkumech dokonce 56 % podvádějících mužů uvedlo, že jsou jejich manželství velice šťastná.

Mýtus?

Muži podvádějí mnohem více než ženy.

Ano. Tak to možná bývalo kdysi, ale statistiky prokazují, že se role vyrovnaly. Proč? Ženy totiž mají úplně ty samé důvody k podvádění jako muži. Je to něco nového a zakázaného. Vedle toho ale ženy uvádějí další důvody - nedocenění jako manželka a matka nebo odplata manželovi za to, že ji neposlouchal, ignoroval a nebo nebyl dostatečně citlivý. Je to tedy pro ženy jakési zvýšení sebevědomí. Pořád se ale nechováme při podvádění stejně jako muži - ženy totiž mají tendenci k větším pocitům viny. Na rozdíl od mužů ženy navíc nehledají jen zábavu a animální potřebu, nýbrž potenciálního budoucího partnera a téměř ze 100 % jsou zapojeny emoce a city.

Pravda?

Podvádění je jen o sexu.

Sex samozřejmě vždycky přijde, ale není samotným důvodem k podvádění. Tím je naopak touha dostat jinde něco, čeho se nám nedostává doma. Může to být třeba uznání, naslouchání nebo lichotky. Někteří dokonce podvádějí »perfektní« partnery, protože mají plné zuby té dokonalosti.

Mýtus?

Jestli vás podvádí, znamená to, že vás nemiluje

Podvádění vždy neznamená, že vás partner přestal milovat. Co ale určitě znamená, je nedostatek respektu k vám, špatná komunikace a neúcta k závazku, který jste si dali. Obecně muži mají sklony mít spíše aférky založené pouze na sexu, zatímco ženy spíše na citech.

Pravda?

Pokud podváděl svou bývalou, podvede vás také

Asi by vám mělo být jasné, že pokud dotyčný podváděl každou svou přítelkyni a nevedlo ho to k tomu se nad sebou zamyslet, vás s největší pravděpodobností také podvede, protože jednoduše nebere nevěru jako nic nepřístojného. Pokud vy sama nevěru za problém považujete, radši od takového muže dál. Vyhnete se zklamání.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky