Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vanda (40): Po rozvodu jsem zanevřela na muže, pak se ale objevil mladý kluk...

Co stihnout do padesáti?
Co stihnout do padesáti?
Zdroj: Shutterstock
Co stihnout do padesáti?

Věkový rozdíl, kdy je žena výrazně mladší než muž, už dnes nikoho nepobuřuje. Obráceně je to horší. Zvládne zkušená žena zkrotit nespoutané mládí?

Mužů netřeba

Jmenuji se Vanda a dlouho to vypadalo, že jsem po rozvodu na muže zanevřela. Na večeře jsem chodila s kamarádkami a na pravidelný výlet do Dubrovníku nebo do maďarských termálů jsem vyrážela radši s mámou. Nechtěla jsem se obtěžovat a nechat se balamutit nějakým darmošlapem, který by na mě stejně jako můj bývalý manžel parazitoval a přiživoval se a nakonec mi nasadil parohy se vší parádou. Už dávno mám věk na to, abych pohádkám nevěřila a žila v reálném světě, kde není zdaleka pro všechny připravený dobrý konec.

Cesta jako terapie

Moje zásady ohledně mužů se staly veřejným tajemstvím, a tak zájmu ubývalo. A přiznávám, že mi to ani nevadilo. Zatoužila jsem po cestě do dalekých krajin a zaplatila si s cestovní kanceláří zájezd na Island. Těšila jsem se na nevyzpytatelné gejzíry, túry Duhovými horami, nekonečné pláně, roztomilé papuchalky i štiplavý vítr, který snad odvane zbytky jízlivosti po nevydařeném manželství. Plán byl jasný, poznat novou zemi, vydechnout a nabrat síly. Jenže osud tomu chtěl zřejmě jinak a jako průvodce naší dobrodružné skupiny mi přihrál Honzu. Byl milý, usměvavý, s osobitým humorem ... a mladý! Byl příliš mladý na to, abych o něm přemýšlela jako o svůdníkovi. Byl ale i dravý, agresivní a spontánní, aby vymazal vzpomínky na moje životní prohry. Zuby nehty jsem se bránila jeho pokukování a držela se osvědčených pravidel.

Je svůj

Když jsme poslední večer zašli do zapadlého baru a nezůstalo jen u popíjení, ale zkusili jsme i vodní dýmky a přičichli k místní "specialitě" hákarlu, uvolněná atmosféra udělala svoje. Odcházeli jsme jako poslední a i před hotelem ještě dobrou půlhodinku postávali, nechávali se ošlehávat větrem a stále si měli co říct. Bylo to kouzelné. Ráno jsem se probudila a cítila se jako v americkém filmu. Přes sebe jsem měla přehozenou lehkou deku a na jeho polovině postele byl vzkaz, že dělá snídani. Jen v našich bojových podmínkách nedělal polonahý lívance, ale nabízel mi tyčinku z datlí. Byl romantický po svém. Vlezl si ke mně zpátky do vyhřáté postele a probíral mne ze snění tím nejpříjemnějším způsobem.

Šance pro mládí

Propadla bych se hanbou, kdyby se o mém úletu někdo dozvěděl, a tak jsem se proplížila do svého pokoje a v autobusu si od něj sedla dostatečně daleko, aby nikdo nepojal podezření. Už tři dny po našem návratu mi ale volal a prosil o regulérní rande. Svolila jsem, ale jen proto, abych mu důrazně a z očí do očí vysvětlila, jak je to s mým vztahem k mužům a že nestojím o románek s mladíčkem. Mám svou důstojnost! Jen jsem ho ale spatřila, rozechvěl se mi hlas a cítila jsem se jako opilá. A tak se po pár týdnech nastěhoval. O generaci mladší muž na prahu dospělosti se rozhodl sdílet domácnost se mnou, s rezignovanou čtyřicetiletou pragmatičkou, která nestojí o med u pusy. Prožívala jsem lásku jako trám. Našemu vztahu prospíval i fakt, že díky své práci byl často na cestách a byli jsme si vzácnější. Nehledě na poutavé vyprávění, suvenýry a dárečky z celého světa, kterými mě zahrnoval.

Jak jinak

Zrovna se vrátil z Maroka a měli jsme slavit roční výročí. Nechtěla jsem ho po náročné cestě vláčet městem a nutit k romantické večeři nebo sedět v divadle, a tak jsem připravila menší oslavu naší lásky doma. A značně ovíněná jsem položila objektivní otázku: "Řekni mi, proč sis vybral zrovna mě?" Čekala jsem nálož medových slov, ale přišla ledová sprcha. "Jseš moje jistota tady v Čechách. Jako ty ostatní jinde na světě." V klidu jsem položila skleničku na stůl a prošla bytem. Všechny jeho věci jsem nanosila do chodby a poprosila ho, aby odešel. Jak jsem řekla, tak se taky stalo. Ráno jsem se probudila a nebyly po něm ani památky. Svalila jsem se zpátky do postele a nahlas si vyčítala, proč jsem sešla ze své cesty a zase uvěřila. Ztratila jsem rok života, abych nakonec zjistila, že se mnou vyběhl takový budižkničemu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU