Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nesnáším manželský sex! Proč?

Rozhodněte se a pak už své rozhodnutí neměňte!

Milá Aleno,

mám pro Vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Ta dobrá zní: jste zamilovaná. A ta špatná: bohužel ne do svého manžela. A proč je špatné, že nejste zamilovaná do svého manžela? Jistě sama tušíte - a ostatně to i ve svém dopise naznačujete - že opustit ve čtyřiceti letech rodinu, staré zvyky a stereotypy a svým způsobem i pohodlí a vydat se vstříc nejisté budoucnosti je dost riskantní krok. Nikdy nevíte, jak to může dopadnout. Co když to s novým partnerem nevyjde? Co když brzy zjistíte, že nemáte dost sil a vlastně ani motivace začínat znovu, jinak a „lépe“? Co když se to po čase zvrtne ve stejný stereotyp a Vy přijdete na to, že sex s novým mužem Vás nudí stejně jako sex s tím starým?

Myslím si, milá Aleno, že byste si měla na tyto otázky poctivě odpovědět. Pak zřejmě přijdete na to, že Vám nějaká razantní změna nestojí za to.
Je tu ovšem ještě jedna možnost, i když - uznávám - není zrovna fér a spousta čtenářek mě jistě prokleje, že Vás navádím ke špatnostem. Tou možností je - nevěra. Nevěra na zkoušku. Vím, že ženy často nevěru hlasitě odsuzují, jsou-li tázány, zda by se s někým na jednu noc (víkend, týden, měsíc, rok) spustily, ale na druhé straně si říkám: s kým tedy zahýbá ta spousta nevěrných chlapů, které znám? Nechci Vás k ničemu navádět, ale jestliže se rozhodnete zkusit paralelní vztah na zapřenou, můžete si být jista, že v tom zdaleka nejste sama a mezi vdanými ženami nebudete žádná zvláštní výjimka.

Jestliže se rozhodnete být svému manželovi věrná, třebaže Vás fyzicky nepřitahuje, ba možná dokonce odpuzuje, budiž Vám věnec dán. Pak Vám nezbývá než to nějak přečkat a můžete si být jista, že ty pocity zamilovanosti, které prožíváte teď, dřív nebo později přejdou. A jestli můžete něco udělat, aby se tak stalo co nejrychleji? Obávám se, že nic moc. Leda přerušit s mužem svého srdce veškeré styky. Vím, bolí to a navíc - zakázané ovoce chutná zatraceně lahodně.

Moje rada zní: rozhodněte se a pak už své rozhodnutí neměňte. Pokud se ovšem celá záležitost nevyřeší sama, až Váš manžel s hrůzou zjistí, jak moc Vás sex s ním traumatizuje.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky